کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کاهش 2200 واحدی شاخص بورس


کد خبر : ۱۱۲۳۰۶دوشنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶:۲۱۲۴۷۲ بازدید

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با 0.11 درصد کاهش نسبت به روز قبل به رقم ...
کاهش 2200 واحدی شاخص بورسکاهش 2200 واحدی شاخص بورس

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با 0.11 درصد کاهش نسبت به روز قبل به رقم 2 میلیون و 133 هزار و 484 واحد رسید، اما شاخص کل هموزن امروز با 804 واحد افزایش به رقم 723 هزار و 983 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس که ناشی از ارزش روز 600 شرکت بورسی است به بیش از 7 میلیون و 492 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 10.1 میلیارد سهام در قالب 350 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 286 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل 0.11 درصد افت کردند اما این دو شاخص با معیار هموزن نسبت به روز قبل 0.11 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور یک دهم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.13 درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم بورس 0.8 درصد کاهش یافت.

امروز نماد گسترش نفت و گاز پارسیان، بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای بانک ملت، پالایش نفت تهران، پتروشیمی پارس، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی جم و شستا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز 67 واحد عقب‌نشینی کرده و به رقم 26 هزار و 478 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 449 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 458 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 6.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 224 هزار فقره معامله و به ارزش 184 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن 1.9 میلیارد اوراق بدهی در قالب 273 نوبت معامله و به ارزش 179 هزار میلیارد تومان بین شبکه بانکی داد و ستد شد که صرفا ارقام آن در معاملات فرابورس درج می‌شود.

امروز شاخص کل فرابورس و شاخص قیمت نسبت به روز قبل 0.25 درصد کاهش یافتند، این دو شاخص با معیار هموزن 0.6 درصد افت کردند، شاخص بازار اول فرابورس 0.3 درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم فرابورس 0.33 درصد افت کرد.

امروز نمادهای مالی سپهرصادرات، فرابورس ایران و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای صبا تأمین، آریا ساسول، سرچشمه و ایران‌خودرو دیزل بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

به گزارش فارس، با توجه به شعار امسال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید یکی از بهترین ابزارها برای جمع‌آوری نقدینگی خرد جامعه و تزریق آن به تولید بازار سرمایه است و دولت باید از کلیت بازار سرمایه حمایت کند و برای افزایش پس‌انداز نیاز به مهار تورم دارد. بنابراین سیاست مهار تورم همزمان با افزایش پس‌انداز ملی و افزایش سرمایه‌گذاری در اقتصاد باید دنبال شود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو