کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

رشد 4600 واحدی شاخص بورس


کد خبر : ۱۱۲۱۲۰سه شنبه، ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴:۵۱۲۹۷۵ بازدید

بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند رو به رشد، اما کم جانی را طی کرد، شاخص کل در پایان معاملات با 0.22 درصد افزایش نسبت به روز قبل ...
رشد 4600 واحدی شاخص بورسرشد 4600 واحدی شاخص بورس

بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند رو به رشد، اما کم جانی را طی کرد، شاخص کل در پایان معاملات با 0.22 درصد افزایش نسبت به روز قبل به رقم 2 میلیون و 127 هزار و 249 واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش 3 هزار و 223 واحد به رقم 718 هزار و 660 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 7 میلیون و 468 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 8.3 میلیارد سهام در قالب 334 هزار فقره معامله و به ارزش 5491 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند اما میزان رشد آنها زیر یک درصد بوده است. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 0.22 درصد رشد کرده‌اند. این دو شاخص با معیار هموزن 0.45 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.22 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.24درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.2 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شستا، ایران‌خودرو، هلدینگ معدنی خاورمیانه، سایپا، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه و بانک پاسارگاد به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با افزایش 25 واحد به رقم 26 هزار و 453 واحد رسید. ارزش بازار اول و و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 452 هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه فرابورس هم 451 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 3.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 189 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 638 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس امروز 0.1 درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن 0.48 درصد افزایش یافتند.شاخص بازار اول فرابورس 0.6 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس 0.11 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای ایران‌خودرو دیزل، بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو، سیمان ساوه و توزیع داروپخش بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای مالی سپهرصادرات و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

به گزارش فارس، برای رسیدن به توسعه نیاز به سرمایه‌گذاری و برای سرمایه‌گذاری نیاز به افزایش پس‌انداز ملی است یکی از روش‌های تقویت پس‌اندازهای ملی جمع‌آوری سرمایه‌های خرد از طریق ابزارهای بازار سرمایه است که در این زمینه باید دولت برنامه‌های مناسب برای تشویق مردم به ماندن در بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت داشته باشد و در عین حال نکته مهم مهار تورم و حفظ ارزش پول ملی است که مهمترین انگیزه برای پس‌انداز مردم است، چون در شرایط تورم انگیزه برای پس‌انداز کردن از بین می‌رود و تا پس‌انداز نباشد، سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو