کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

افزایش موجودی کارت سوخت و تجهیزات جایگاه‌ها


کد خبر : ۱۱۱۸۶۹چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷:۵۴۵۶۶۸ بازدید

مدیر بازرگانی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گفت: موجودی کارت سوخت و تجهیزات جایگاه‌ها افزایش یافته است. سامانه صدور مجوز احداث جایگاه‌های عرضه ...
افزایش موجودی کارت سوخت و تجهیزات جایگاه‌هاافزایش موجودی کارت سوخت و تجهیزات جایگاه‌ها

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از وصول 50 درصد مطالبات وجوه مربوط به فروش سوخت به شرکت‌های هواپیمایی و تغییر شیوه فروش سوخت از اعتباری به پیش‌خرید در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: با امضای قراردادهای پرشمار برای تأمین کارت و تجهیزات سامانه هوشمند سوخت که با شرکت‌های داخلی امضا شده، افزون بر تأمین نیاز روزانه، موجودی کارت سوخت و تجهیزات جایگاه‌ها نیز افزایش یافته است.

علی‌اکبر عرب‌عامری با تشریح اقدام‌های انجام‌شده در مدیریت بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ابتدای دولت سیزدهم افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یک شرکت با پایه بازرگانی است که اصلی‌ترین مقوله در این حوزه، فروش است و پنج فرآورده اصلی داخلی در این شرکت نرخ‌گذاری و فروش انجام می‌شود و در مدت دو سال اخیر، تلاش‌ شده است اقدام‌هایی را برای سامان‌دهی فروش فرآورده و کالا انجام دهیم.

وی درباره میزان فروش سوخت در سال ۱۴۰۱ گفت: در بنزین ۱۶ درصد فروش بیشتر، در نفت گاز، ۱۰ درصد بیشتر و در سوخت هوایی نیز با توجه به افول دوساله شیوع ویروس کرونا، حدود ۲۰ درصد افزایش داشته‌ایم.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اینکه بحث فروش در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در دو مقوله فروش داخلی و مرزی پیگیری می‌شود، بیان کرد: فروش داخلی با نرخ‌های مصوب دولت و در گروه حمل‌ونقل و مصرف‌کنندگان انجام می‌شود، قیمت‌های حوزه نفت‌گاز و هوایی نیز بر اساس مصوبه سال ۹۸ از سال‌های گذشته مشخص است. روزانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون لیتر بنزین و حدود ۸۴ میلیون لیتر نفت‌گاز به فروش می‌رسد که از این میزان حدود ۶۰ میلیون لیتر آن در بخش حمل‌ونقل و با نرخ ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.

عرب‌عامری با اشاره به اینکه در مصوبات بودجه دو سال اخیر، نرخ سوخت مصرف‌کنندگان صنایع بر اساس ۱۰ درصد نرخ گاز طبیعی خوراک پتروشیمی‌ها محاسبه می‌شود، افزود: بر این اساس قیمت‌ها متفاوت شده و سال گذشته نرخ نفت کوره ۳۰۰ تومانی، ۵۷۰ تومان و امسال ۱۳۰۰ تومان شد، بنابراین در فروش داخلی تابع مصوبات هستیم. در بخش فروش مرزی نیز نرخ‌گذاری تابع مصوبه دولت است، اما نرخ‌های متفاوتی (۹۰ درصد نرخ نخستین جایگاه کشور مقابل) در کل کشور داریم که این نرخ‌ها از ۳ هزار تومان تا ۴۳ هزار تومان در مرزهای مختلف متفاوت است، البته در کمیته استانداری مشخص و پس از آنالیز در شرکت پخش، در سیستم فروش اعمال می‌شود.

وی تأکید کرد: بحث عرضه در بورس داخلی را نیز داریم که ۹۰ درصد آن نفت‌ سفید است. برخی صنایع نیز هستند که ماده اولیه برخی محصولات را تولید می‌کنند که نفت سفید، خوراک اصلی آنها است. در این حوزه، عرضه با توجه به تعداد مصرف‌کنندگان به‌صورت ماهانه یا فصلی است. قیمت پایه یا فوب لحاظ می‌شود که آن هم یکی از منابع فروش داخلی ما محسوب می‌شود.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: نرخ فروش هوایی را دولت مشخص می‌کند که در بحث هواپیماهای خارجی، مطابق مصوبات خودمان اعلام می‌شود. برای نمونه قیمت سوخت ATK در داخل ۶۰۰ تومان و برای هواپیماهای خارجی در دوره مورد بررسی ۲۴ تومان بوده است. درآمد حاصل از تمامی این موارد مستقیم به خزانه واریز می‌شود و هیچ واسطه‌ای وجود ندارد و دولت از آن منابع مصرف می‌کند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو