کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ماجرای گردشگری دزدان خوشگذران!


کد خبر : ۱۱۱۱۶۵پنجشنبه، ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲:۵۵۳۶۲۶ بازدید

اعضای یک باند دستبرد به کامپیوتر خودروها در مشهد که از زنان برای ارتکاب جرم استفاده می کردند، در حالی به حدود 400 فقره سرقت اعتراف ...
ماجرای گردشگری دزدان خوشگذران!ماجرای گردشگری دزدان خوشگذران!

اعضای یک باند دستبرد به کامپیوتر خودروها در مشهد که از زنان برای ارتکاب جرم استفاده می کردند، در حالی به حدود 400 فقره سرقت اعتراف کردند که هنگام خوشگذرانی و گردش در تعطیلات نوروزی، سرقت های زیادی را نیز از شمال تا جنوب کشور انجام داده اند. فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته درباره جزئیات دستگیری دزدان خوشگذران به خبرنگار روزنامه خراسان گفت: به دنبال وقوع سرقت های سریالی در مناطق شرق و شمال مشهد که کامپیوتر خودروها مورد دستبرد دزدان قرار می گرفت، ماموریت رسیدگی به پرونده سرقت های مذکور به گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی سپرده شد و بدین ترتیب تحقیقات میدانی در شهرک های شهید رجایی و باهنر و همچنین بولوار طبرسی شمالی ادامه یافت که پرونده های متعددی در مراکز انتظامی این مناطق تشکیل شده بود.

سرهنگ احمد نگهبان افزود: بررسی ها و تحلیل های کارشناسی کارآگاهان بیانگر آن بود که دستبرد به کامپیوتر خودروهای پارک شده، در ساعات سپیده دم صورت می گیرد و در هر کدام از سرقت ها، ردپایی از یک زن دیده می شود. واکاوی این موضوع، دامنه تحقیقات را به سوی باندهایی کشاند که از زنان برای گمراه کردن پلیس و شهروندان استفاده می کنند. بنابراین دوربین های مداربسته اطراف محل های وقوع سرقت، مورد بازبینی های دقیق قرار گرفت و مشخص شد که پلیس با یک باند حرفه ای رو به رو شده است که اعضای آن با خودروهای پلاک مخدوش تردد می کنند.

مقام ارشد انتظامی مشهد با اشاره به شناسایی یک دستگاه پراید هاچ بک در مناطق وقوع سرقت خاطرنشان کرد: طولی نکشید که شماره پلاک مخدوش این پراید با استفاده از تجهیزات نوین پلیسی رصد شد و خودروی مذکور از طریق سامانه های هوشمند تحت کنترل نامحسوس قرار گرفت.
سرهنگ نگهبان در ادامه این گفت و گوی اختصاصی به ردزنی خودروی مذکور در منطقه خواجه ربیع اشاره کرد و افزود: گروهی از کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی شرق مشهد، با کسب مجوزهای قضایی و در یک عملیات ضربتی، سرنشینان پراید را که یک زن و مرد جوان بودند، در خیابان خواجه ربیع دستگیر کردند و محل اختفای آنان را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه این بازرسی، 8 دستگاه کامپیوتر سرقتی خودرو کشف و ضبط شد.
وی گفت: این موضوع نشان داد تحقیقات پلیس در مسیر درستی قرار دارد و به همین دلیل دو متهم مذکور بلافاصله به مقر انتظامی انتقال یافتند و مورد بازجویی های فنی قرار گرفتند. این زن و مرد وقتی با مستندات انکارناپذیر پلیس رو به رو شدند به ناچار به سرقت کامپیوترها اعتراف کردند و دو همدست دیگر خود را نیز لو دادند که زن و مردی جوان بودند.
سرهنگ احمد نگهبان با تاکید بر این که اعترافات متهمان فرضیه های پلیس را تایید کرد، ادامه داد: کارآگاهان در پی اعترافات دو متهم، بی درنگ عملیات دستگیری آنان را در دستور کار قرار دادند و با دستورات ویژه قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) موفق شدند زن و مرد جوان دیگر را نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان 14 دستگاه کامپیوتر سرقتی دیگر خودروها را کشف کنند.
وی اضافه کرد: همچنین در مخفیگاه دزدان یک دستگاه خودروی تیبا و یک دستگاه موتورسیکلت دیگر شناسایی شد که طبق بررسی های پلیس در سرقت های سریالی مشهد مورد استفاده قرار گرفته بودند.
«کلیددار امنیت مشهد» تاکید کرد: استعلام کارآگاهان از دیگر استان های کشور درباره تردد خودروهای توقیف شده، زوایای دیگری از این پرونده حساس را نمایان کرد و از اعمال مجرمانه باند سارقان در استان های دیگر کشور پرده برداشت چرا که در ادامه تحقیقات مشخص شد اعضای این باند در استان های سمنان، تهران، اصفهان و هرمزگان و خراسان جنوبی نیز به کامپیوتر خودروها دستبرد زده اند.رئیس پلیس باتجربه مشهد تصریح کرد: با لو رفتن این ماجرا، روند بازجویی ها تغییر کرد و 4 عضو این باند زیر رگبار سوالات تخصصی کارآگاهان قرار گرفتند تا این که سارقان مذکور به 329 فقره سرقت در مشهد و 54 فقره سرقت در دیهوک، نطنز، بندرعباس، سمنان، اصفهان، تهران و... اعتراف کردند و مدعی شدند که کامپیوترهای سرقتی را به 5 مالخر حرفه ای اموال سرقتی در مشهد فروخته اند. سرهنگ نگهبان به آغاز عملیات دستگیری مالخران اشاره کرد و گفت: بلافاصله مالخران مذکور با توجه به اهمیت موضوع در نقاط مختلف شهر، شناسایی و در حالی دستگیر شدند که در بازرسی از مخفیگاه آنان 28 دستگاه کامپیوتر مربوط به خودروهای پیکان وانت، پراید، سمند، پژو 405 و پژو پارس کشف شد.
فرمانده انتظامی مشهد ادامه داد: اعضای این باند که همه آن ها به مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارند و در پوشش استفاده از زنان برای ارتکاب جرم، شبانه به خودروها در کمتر از یک دقیقه دستبرد می زدند، همچنین اعتراف کردند همزمان با تعطیلات نوروزی و به عنوان خوشگذرانی و گردشگری به استان های دیگر کشور سفر می کردند و در طول مسیر در شهرهای مختلف کشور به کامپیوتر خودروها دستبرد می زدند و سپس از طریق پایانه های باربری اموال سرقتی را برای مالخران در مشهد می فرستادند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در حالی 46 تن از مال باختگان، اعضای این باند حرفه ای را شناسایی کرده اند که یکی از آنان سال گذشته به جرم سرقت 25 دستگاه کامپیوتر خودرو در بجنورد دستگیر شده بود.
سرهنگ احمد نگهبان اضافه کرد: بررسی های بیشتر درباره سرقت های احتمالی دیگر اعضای این باند که تاکنون به حدود 400 فقره سرقت اعتراف کرده اند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد ادامه دارد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو