کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

اطلاعیه قوه‌قضاییه درباره تشکیل پرونده برای حسن روحانی


کد خبر : ۱۱۱۱۱۴چهارشنبه، ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶:۵۱۲۲۹۹ بازدید

در پی پدید آمدن برخی ابهامات در فضای رسانه‌ای در خصوص موضوع تشکیل پرونده برای رئیس جمهور سابق به نقل از سخنگوی قوه قضاییه، دفتر حوزه سخنگویی قوه قضاییه جهت تنویر افکار عمومی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
اطلاعیه قوه‌قضاییه درباره تشکیل پرونده برای حسن روحانیاطلاعیه قوه‌قضاییه درباره تشکیل پرونده برای حسن روحانی

در پی پدید آمدن برخی ابهامات در فضای رسانه‌ای در خصوص موضوع تشکیل پرونده برای رئیس جمهور سابق به نقل از سخنگوی قوه قضاییه، دفتر حوزه سخنگویی قوه قضاییه جهت تنویر افکار عمومی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز سه شنبه ۲۴ مردادماه در پاسخ به پرسشی در خصوص برخی اظهار نظرها پیرامون وجود پرونده برای حسن روحانی، رئیس جمهور سابق اعلام کرد: مرجع صالح اظهار نظر در مورد افراد برخوردار از کسوت روحانیت، دادسرای ویژه روحانیت است و لذا صرف نظر از صحت و سقم این موضوع، چنانچه پرونده‌ای برای وی تشکیل شده باشد، مرجع مذکور باید در این رابطه اظهارنظر کند. بر این اساس سخنگوی قوه قضاییه اظهارنظری در خصوص تشکیل یا عدم تشکیل پرونده قضایی برای رییس جمهور سابق نداشته است.»

خبر تشکیل پرونده برای حسن روحانی، امروز به تیتر چند رسانه اصولگرا تبدیل شد. این رسانه‌ها پس از نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه چنین تیتری را انتخاب کردند در حالی که در این نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در رابطه با تخلفات حسن روحانی در مداخلات ارزی و همچنین مداخلات در حوزه بورس،پرونده‌ای تشکیل شده است یا خیر؟ پاسخ داد: «با توجه به اینکه ایشان در کسوت روحانیت قرار دارد، چنانچه پرونده‌ای هم برای ایشان تشکیل شده باشد یا پرونده‌هایی که اشاره می‌فرمایید تشکیل شده، در مرجعی تحت عنوان دادستانی ویژه روحانیت با حفظ حوزه قضایی مربوطه تشکیل شده، صرف‌نظر از صحت و سقم قضیه، مرجع مورد نظر باید پاسخگوی مطالبه شما باشد. اگر نکته یا مطلبی دارید بایستی از مرجع صالح استعلام کنید، آنها در مقام اظهارنظر نسبت به موضوع هستند.»

درواقع، سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ خود، تاکید دارد «صرف نظر از صحت و سقم قضیه»، بنابراین، تشکیل پرونده قضایی برای رئیس جمهور سابق را تایید نکرده و افزود،«چنانچه» چنین اتهامی مطرح باشد باید در دادستانی ویژه روحانیت بررسی شود و پاسخ این سوال را «استعلام» و پیگیری از این دادستانی ارجاع داد اما برخی خبرگزاری های با تحریف سخنان ستایشی ، خبر را با تیترهایی مانند «تشکیل پرونده برای حسن روحانی» و «تشکیل پرونده برای حسن روحانی در دادستانی ویژه روحانیت» منتشر و اطلاع رسانی کردند.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو