کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دو شرکت پرداختی، صاحب بیشترین سهم از مبالغ تراکنش‌های درگاه پرداخت


کد خبر : ۱۱۱۰۷۱سه شنبه، ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹:۴۴۱۸۷۲ بازدید

درگاه به پرداخت ملت و درگاه سپ که به ترتیب وابسته به بانک ملت و بانک سامان هستند، طبق گزارش اقتصادی شاپرک مربوط به سال 1401، بیشتر از 50 درصد سهم از ...

درگاه به پرداخت ملت و درگاه سپ که به ترتیب وابسته به بانک ملت و بانک سامان هستند، طبق گزارش اقتصادی شاپرک مربوط به سال 1401، بیشتر از 50 درصد سهم از مبالغ تراکنش‌های درگاه پرداخت اینترنتی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین طبق آمار منتشر شده در این گزارش، بیشتر از 80% از سهم مبلغی تراکنش‌های کل شبکه پرداخت الکترونیک شامل تمامی ابزارهای پذیرش پرداخت از جمله درگاه پرداخت اینترنتی، درگاه پرداخت موبایل و دستگاه‌های کارتخوان، در اختیار 6 شرکت از 12 شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت است.

به عبارت دیگر نیمی از شرکت‌های ارائه دهنده پرداخت فقط 20 درصد از سهم مبالغ تراکنش‌های پرداخت الکترونیک را به خود اختصاص داده‌اند، که اسامی آنها در نمودار زیر نمایش داده شده است.

 

بیشترین تعداد تراکنش روی درگاه کدام بانک ثبت شده است؟

برخی از این شرکت‌ها وابسته به یک یا دو بانک هستند و برخی از آنها مستقل فعالیت می‌کنند.

در جدول زیر اسامی 12 شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت همراه با اسامی بانک‌های وابسته به آنها لیست شده است.

شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت

بانک

به پرداخت ملت

بانک ملت

پرداخت الکترونیک سامان (سپ)

بانک سامان

پرداخت الکترونیک سداد

بانک ملی

پرداخت الکترونیک پاسارگاد

بانک پاسارگاد

پرداخت الکترونیک پارسیان

بانک پارسیان

کارت اعتباری ایران کیش

بانک تجارت و سپه سهامدار هستند

آسان پرداخت پرشین

-

پرداخت الکترونیک سپهر

بانک صادرات

فن آوا کارت

-

پرداخت نوین آرین

بانک اقتصاد نوین

فراپردازان آروند امید

-

الکترونیک کارت دماوند

-

 

طبق گزارش شاپرک، سهم از تعداد و مبلغ تراکنش برای هر بانک به تفکیک ابزارهای پذیرش متفاوت است و برای ابزار درگاه پرداخت اینترنتی، بانک ملی ایران (درگاه سداد) بیشترین حجم از تعداد تراکنش معادل 24.6% کل تراکنش‌های درگاه‌ها در سال 1401 را به خود اختصاص داده است که البته فقط 6.8% از سهم مبلغی تراکنش‌ها را شامل می‌شود.

پس از بانک ملی، بانک ملت با 19.7% بیشترین سهم از تعداد تراکنش در سال 1401 را داشته است که معادل 19.1% سهم از مبالغ تراکنش‌ها می‌شود.

 

کدام یک از این درگاه‌های در سال 1401 بیشتر استفاده شدند؟

کسب‌وکارها معمولا برای اطمینان از پایداری درگاه پرداخت مستقیم و دسترسی داشتن به یک درگاه جایگزین در زمان بحران، به یک درگاه پرداخت اکتفا نمی‌کنند و از چند شرکت درگاه پرداخت اینترنتی دریافت می‌کنند که مزایا و معایبی دارد.

برای دسترسی داشتن به چند درگاه دو روش وجود دارد:

  1. مراجعه مستقیم به هر کدام از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت که قصد داریم از آنها درگاه پرداخت اینترنتی دریافت کنیم

این روش معمولا زمانبر و پیچیده است زیرا شما باید مراحل ثبت نام چند درگاه را طی کنید و هر بار برای تایید اطلاعات و فعال سازی درگاه منظر بمانید و پس با دریافت مستندات لازم، اقدام به نصب درگاه و اتصال آن به وب سایت خود کنید.

اما روش آسان تری نیز وجود دارد.

  1. روش دوم که نسبت به روش اول به مراتب آسان تر و بهینه تر است، دریافت درگاه پرداخت از پرداخت‌یارهای رسمی بانک مرکزی است.

پرداخت یارها مراحل ثبت نام ساده تری دارند و دریافت درگاه از آنها با حداقل مدارک در کمتر از یک روز کاری امکان پذیر است. همچنین با یک بار ثبت نام می‌توانید چند درگاه پرداخت دریافت کنید.

 

دریافت 6 درگاه پرداخت روی یک زیرساخت

زیبال پرداخت یار رسمی بانک مرکزی است که در حال حاضر بیشتر 14000 کسب‌وکار از درگاه پرداخت آن استفاده می‌کنند.

زیبال برای آسان سازی دسترسی کسب‌وکارها به سرویس‌های پرداختی موردنیازشان و عدم نیاز به مراجعه به چند شرکت برای دریافت سرویس‌های جانبی پرداختی، یک زیرساخت جامع شامل چند محصول و سرویس پرداختی ارائه داده است.

زیرساخت زیبال 6 درگاه پرداخت اینترنتی معتبر و چند سرویس کاربردی دارد که کسب و کارها را از همکاری با چند شرکت بی نیاز می‌کند.

درگاه‌های ارائه شده توسط زیبال که فقط با یک بار ثبت نام در بستر همان زیرساخت واحد فعال می‌شوند عبارتند از : ملت، سامان، ملی(سداد)، آپ، سپهر و ایران کیش

 

درگاه زیبال پایدار است؟

زیبال پایداری زیرساخت و درگاه ارائه شده خود را تضمین می‌کند و طی 6 سال گذشته تمامی سرویس‌های ارائه شده توسط زیبال 99.99% پایدار بوده‌اند.

یکی از سرویس‌های مهم درگاه زیبال، سرویس مسیردهی هوشمند است که در هر ثانیه پایداری این 6 درگاه را بررسی می‌کند و تراکنش‌ها را به بهترین درگاه در آن لحظه هدایت می‌کند که سبب تضمین پایداری درگاه، بیشترین نرخ تراکنش موفق و افزایش فروش کسب‌وکار شما می‌شود.

سایر مزایای درگاه پرداخت اینترنتی زیبال

  • تسویه حساب سریع و روزانه
  • سرویس استرداد آنی وجه
  • تسهیم و امکان تسویه با بی نهایت شریک
  • اعلانات لحظه‌ای و گزارشات تحلیلی
  • پشتیبانی همیشه در دسترس
  • دسترسی به همه امکانات با یک بار ثبت نام
  • نصب و فعال سازی آسان با نمونه کدهای آماده

 

برای آشنایی با سرویس‌های این درگاه می‌توانید صفحه درگاه پرداخت زیبال را مطالعه کنید.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها