کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کمترین ساعت کاری در قاره اروپا


کد خبر : ۱۱۱۰۳۱دوشنبه، ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۴:۰۰۵۰۷۳ بازدید

ایرلندی‌ها در مقایسه با مردم سایر کشورهای اروپایی کمتر می‌خوابند، به طوری که فقط 66.61 درصد آنها بیش از 7 ساعت در شبانه روز به ...
کمترین ساعت کاری در قاره اروپاکمترین ساعت کاری در قاره اروپا

ایرلندی‌ها در مقایسه با مردم سایر کشورهای اروپایی کمتر می‌خوابند، به طوری که فقط 66.61 درصد آنها بیش از 7 ساعت در شبانه روز به خواب می‌روند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که مردم اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی آسوده‌ترند و بیشتر استراحت می‌کنند. 

این مطالعه ۸ شاخص عمده را برای ارزیابی میزان آسودگی مردم در ۲۸ کشور اروپایی در نظر گفته است. این شاخص‌ها شامل این موارد هستند: درصد افرادی که بیش از ۷ ساعت در شبانه روز می‌خوابند، حداقل مرخصی استحقاقی سالانه شاغلان، روزهای تعطیلات عمومی، حداکثر ساعت کار هفتگی، حداقل زمان قانونی در نظر گرفته شده برای استراحت کارکنان در شیفت‌های کاری، متوسط ساعت کار سالانه هر فرد، تعداد ساعت استراحت روزانه و هفتگی. 

امتیازهای نهایی حاصل شده از در نظر گرفتن ۸ شاخص فوق نشان داد که مردم سه کشور یونان، ایتالیا و هلند از میزان آسودگی کمتری نسبت به ۲۵ کشور دیگر اروپایی برخوردارند یعنی آنها بیش از سایرین کار می‌کنند و کمتر به مرخصی می‌روند و استراحت می‌کنند.

در مقابل، اسلواکی، فنلاند و بلغارستان رتبه‌های اول تا سوم را در این مطالعه کسب کردند. 

در میان کشورهای اروپایی، نسبت جمعیتی که بیش از ۷ ساعت در شبانه روز می‌خوابند (۸۳.۷۲ درصد) در فنلاند بیش از ۲۷ کشور دیگر اروپایی است. فرانسوی‌ها هم از نظر حداقل روزهای مرخصی استحقاقی سالانه با ۳۰ روز از سایرین پیش است. آنها همچنین، با ۴۴ ساعت پایین‌ترین ساعت کار هفتگی و با ۱۶۱۰ ساعت، کمترین متوسط ساعت کاری سالانه هر فرد را پس از سوئیس دارند. 

اسلواکی و لیتوانی نیز با ۱۵ روز بیشترین روزهای تعطیلات عمومی سالانه را در مقایسه با ۲۶ کشور دیگر مورد بررسی، دارا هستند.

از نظر مجموع مرخصی استحقاقی و تعطیلات عمومی نیز اسلواکی (۴۳ روز) و فرانسه و استونی (۴۱ روز) بالاترین میزان را به خود اختصاص دادند.

در فنلاند و پرتغال شاغلان می‌توانند ۶۰ دقیقه در هر شیفت کاری استراحت کنند که بیش از سایر کشورهای اروپایی حاضر در این مطالعه است. 

از نظر ساعت استراحت روزانه هم اسلواکی، بلغارستان و کراوسی با ۱۲ پیشتازند و از نظر ساعت استراحت هفتگی نیز بلغارها با ۴۸ ساعت صدرنشین هستند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو