کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شرایط و مبلغ اقساط وام اربعین اعلام شد


کد خبر : ۱۱۰۸۹۰چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۳:۳۴۴۹۱۳۴ بازدید

سود وام اربعین ۱۴۰۲ براساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۲۳ درصد است. با این اوصاف...
شرایط و مبلغ اقساط وام اربعین اعلام شد شرایط و مبلغ اقساط وام اربعین اعلام شد

سود وام اربعین ۱۴۰۲ براساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۲۳ درصد است. با این اوصاف کسی که موفق به دریافت وام ۱۰ میلیونی اربعین ۱۴۰۲ می‌شود، باید ظرف شش ماه چیزی نزدیک ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان را به‌عنوان بازپرداخت اقساط به بانک برگرداند.

فرارو نوشت: سود وام اربعین ۱۴۰۲ براساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۲۳ درصد است. با این اوصاف کسی که موفق به دریافت وام ۱۰ میلیونی اربعین ۱۴۰۲ می‌شود، باید ظرف شش ماه چیزی نزدیک ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان را به‌عنوان بازپرداخت اقساط به بانک برگرداند.

 وام اربعین ۱۴۰۲ با رشد حداقل دوبرابری درمقایسه با پارسال به ۱۰ میلیون تومان رسیده است. به‌این ترتیب وام اربعین ۱۴۰۲ که تحت‌عنوان تسهیلات سفر اربعین به زائران پرداخت می‌شود، می‌تواند یک‌جور کمک‌هزینه خرید سهمیه ارز اربعین یا بلیط رفت‌وبرگشت تهران- نجف باشد. شرایط دریافت وام اربعین تا حدودی نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده و امسال این تسهیلات فقط از طریق بانک ملی پرداخت می‌شود.

 

شرایط دریافت وام اربعین

شرایط دریافت وام اربعین نشان می‌دهد متقاضی تسهیلات نباید چک برگشتی یا بدهی بانکی داشته باشد. از طرفی وام اربعین ۱۴۰۲ فقط از طریق بانک ملی پرداخت می‌شود و متقاضیان آن حداکثر تا تاریخ ۲۵ مرداد می‌توانند با حضور در یکی از شعب این بانک برای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات اقدام کنند.

شرایط دریافت وام اربعین طوری است که متقاضی در قدم اول باید بعد از افتتاح حساب رقمی معادل دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را دراختیار بانک قرار بدهد و آنوقت بعد از استعلام‌های لازم، شامل دریافت وام اربعین ۱۴۰۲ می‌شود. دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی هم که متقاضی برای دریافت وام اربعین ۱۴۰۲ به بانک می‌دهد، تا پایان مهلت بازپرداخت اقساط گرو بانک است. طبق چیزی که بانک ملی به‌عنوان شرایط دریافت وام اربعین اعلام کرده، متقاضی تسهیلات می‌تواند نهایتا تا شش ماه برای بازپرداخت اقساط اقدام کند و آنطور که مشخص است نرخ سود وام اربعین ۱۴۰۲ براساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۲۳ درصد خواهد بود.

وام اربعین ۱۴۰۲ درحالی به ۱۰ میلیون تومان رسیده که پارسال بسته به یکسری شرایط خاص به هر متقاضی بین سه تا پنج میلیون تومان تعلق می‌گرفت. وام اربعین ۱۴۰۲ به‌عنوان کمک‌هزینه سفر و خرید ارز اربعین پرداخت می‌شود که قبل از بررسی این موضوع بد نیست سراغ محاسبه سود آن برویم.

 

سود وام اربعین چقدر است؟

وام اربعین جزو تسهیلات قرض‌الحسنه به‌حساب نمی‌آید و به همین خاطر شامل سود ۲۳ درصدی می‌شود. مبلغ وام اربعین ۱۴۰۲ به ۱۰ میلیون تومان رسیده و شرایط وام اربعین نشان می‌دهد، متقاضی بعد بازگشت از سفر حداکثر شش ماه برای بازپرداخت اقساط مهلت دارد.

اقساط وام اربعین با این اوصاف ماهی یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۲۴۱ هزار تومان خواهد بود. اینطوری بعد شش ماه از آغاز بازپرداخت تسهیلات اربعین، متقاضی ۱۰ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۴۴۴ تومان به بانک ملی پس می‌دهد و می‌توانیم سود وام اربعین را ۶۸۱ هزار و ۴۴۴ تومان بدانیم.

 

تفاوت وام اربعین ۱۴۰۲ با سال‌های گذشته

دریافت وام اربعین ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های گذشته تفاوت‌هایی دارد. مثلا شرط دریافت وام اربعین در سال گذشته ثبت‌نام در سامانه سماح بود، اما الان متقاضی این تسهیلات می‌تواند مستقیم با حضور در بانک برای افتتاح حساب و دریافت وام اربعین ۱۴۰۲ اقدام کند. از طرفی طبق آنچیزی که بانک ملی به‌عنوان شرایط دریافت وام اعلام کرده، رقم تسهیلات اربعین ۱۴۰۲ برخلاف پارسال هیچ ارتباطی با تعداد زائران یک خانوار ندارد.

سال گذشته اگر سرپرست خانوار به‌شکل انفرادی راهی کربلا می‌شد، سه میلیون تومان دریافت می‌کرد. اضافه شدن یکی از اعضای خانواده، رقم وام اربعین را به چهار میلیون تومان و اضافه شدن دو یا نفرات بیشتر، رقم وام را به پنج میلیون تومان تبدیل می‌کرد. امسال بدون درنظر گرفتن تعداد زائران یک خانوار، رقم وام اربعین برای هر متقاضی به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

 

ارزش وام اربعین ۱۴۰۲

قیمت دینار عراق برای متقاضیان سهمیه ارز اربعین با نرخ ۳۴.۸ تومان محاسبه می‌شود. نکته مهم جایی است که سهمیه ارز اربعین امسال ۲۰۰ هزار دینار عراق خواهد بود و به‌این ترتیب خرید سهمیه ارز اربعین شش میلیون و ۹۶۰ هزار تومان خرج بر‌می‌دارد. بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد خرید همین میزان دینار عراق از بازار آزاد در این روز‌ها حول‌وحوش هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان یعنی حدود ۱۰ درصد بیشتر تمام می‌شود.

وام اربعین هم یکجور تسهیلات برای خرید ارز اربعین و کمک‌هزینه‌های این سفر است و اینطوری کسی که موفق به دریافت تسهیلات می‌شود، می‌تواند آن را برای خرید ارز اربعین کنار بگذارد. از طرفی طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور قیمت بلیط رفت‌وبرگشت تهران – نجف هشت میلیون تومان تعیین شده و با این اوصاف می‌شود از وام اربعین ۱۴۰۲ برای خرید بلیط نجف استفاده کرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو