کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

فرانسه، اوکراین را مسلح کرد/ زلنسکی، روسیه را موشک‌باران می‌کند؟


کد خبر : ۱۱۰۷۸۱دوشنبه، ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵:۱۵۲۸۴۵ بازدید

رئیس جمهوری اوکراین از دریافت نخستین محموله از موشک‌های دوربرد «اسکالپ» فرانسه خبر داد.
فرانسه، اوکراین را مسلح کرد/ زلنسکی، روسیه را موشک‌باران می‌کند؟فرانسه، اوکراین را مسلح کرد/ زلنسکی، روسیه را موشک‌باران می‌کند؟

در کانال تلگرامی خود نوشت که کشورش موشک‌های دوربرد «اسکالپ» را از فرانسه دریافت کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین در ویدئویی که به مناسبت روز نیروی هوایی اوکراین در کانال تلگرامی وی منتشر شد، یکی از موشک‌های دریافتی اسکالپ را نشان داد. پیشتر، «سباستین لکورنو»، وزیر دفاع فرانسه گفته بود که پاریس با انتقال موشک‌های دوربرد اسکالپ به اوکراین به شرط عدم استفاده در خاک روسیه موافقت کرده است.

وی توضیح داد: این موشک‌ها که برد کلی آنها ۲۵۰ کیلومتر است، می‌توانند مستقیماً نقاط پشت خط دفاعی روسیه را مورد اصابت قرار دهند. ارتش روسیه ۲۴ فوریه گذشته (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات ویژه نظامی» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد. آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تا کنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند.

از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است که هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو