کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

هر متر مربع مسکن ملی چقدر هزینه دارد؟


کد خبر : ۱۱۰۷۰۴شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶:۳۶۱۴۵۸۲ بازدید

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این که هزینه ساخت هر متر...
هر متر مربع مسکن ملی چقدر هزینه دارد؟هر متر مربع مسکن ملی چقدر هزینه دارد؟

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این که هزینه ساخت هر متر نهضت ملی ۸ میلیون تومان است، گفت: شهرداری‌ها شرط شناسنامه فنی ملکی برای صدور پایان کار را رعایت نمی کنند.

تسنیم نوشت : علی کریمی با اشاره به اینکه هزینه های اعلام شده سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص هزینه های ساخت و ساز واقعی نیست، اظهار کرد: مطابق استعلامی که از انجمن انبوه سازان داشته ایم هزینه هر مترمربع ساخت مسکن 12 میلیون تومان به بالاست.


وی با اشاره به نهضت ملی مسکن افزود: هزینه اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای هر مترمربع از واحد‌های طرح مذکور 8 میلیون تومان است که تعدیل ها نیز به آن اضافه می شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه رویکرد ساخت و سازها در کشور استفاده از استانداردهای اجباری بوده است، گفت: یکی از مشکلات ساختمان سازی در کشور با وجود تمام پیشرفت ها این است که تاکنون صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش عمر پ صنعتی سازی حاصل نشده است.


رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با یادآوری اینکه صدور پایان کار ساختمان باید منوط به وجود شناسنامه فنی ملکی باشد، گفت: این درحالی است که تعداد زیادی از شهرداری‌ها این مسئله را رعایت نمی کنند.

کریمی آنچه تاکید کرد: ضمن اینکه شهرداری‌ها مجری ذی صلاح در ساخت و سازها را الزامی نمی دانند و ساخت و ساز بدون مجری پیش می رود.
وی اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران آمادگی دارد شناسنامه فنی ملکی را برای تمام ساختمان ها عملیاتی کند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو