کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مبلغ اضافه‌کار کارمندان در تعطیلات 11 و 12 مرداد


کد خبر : ۱۱۰۶۷۶شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۴:۱۴۱۰۵۸۰ بازدید

اشتغال به کار با موافقت کارگران در روز‌های مذکور اضافه کار محسوب شده و کارفرمایان نمی‌توانند از اجرای مصوبه قانونی ممانعت کرده و این روز‌ها و ...
مبلغ اضافه‌کار کارمندان در تعطیلات 11 و 12 مردادمبلغ اضافه‌کار کارمندان در تعطیلات 11 و 12 مرداد

اشتغال به کار با موافقت کارگران در روز‌های مذکور اضافه کار محسوب شده و کارفرمایان نمی‌توانند از اجرای مصوبه قانونی ممانعت کرده و این روز‌ها و روز‌های مشابهی که هیات دولت به دلایل مختلف از جمله (گرمای شدید، گردوخاک، آلودگی و غیره) تعطیل اعلام می‌کند را کار موظفی تلقی کنند.

غلامحسین حیدری، مشاور و نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران درباره احتمال پرداخت حقوق روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه (۱۱ و ۱۲ مرداد) گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در سراسر کشور تعطیل رسمی (عمومی) است که این تعطیلی مشمول بخش خصوصی نیز است.

وی افزود: بنابر این اشتغال به کار با موافقت کارگران در روز‌های مذکور اضافه کار محسوب شده و کارفرمایان نمی‌توانند از اجرای مصوبه قانونی ممانعت کرده و این روز‌ها و روز‌های مشابهی که هیات دولت به دلایل مختلف از جمله (گرمای شدید، گردوخاک، آلودگی و غیره) تعطیل اعلام می‌کند را کار موظفی تلقی کنند.

حیدری در این خصوص، بیان کرد: در ماده ۱۷۲ قانون کار در رابطه با مجازات کار اجباری اینطور آمده است: کار اجباری با توجه به ماده ۶ این قانون به هر شکل ممنوع است و متخلف علاوه بر پرداخت اجرت المثل کار انجام یافته و جبران خسارت، با نظر به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جُرم به حبس از ۹۱ روز تا یک سال و یا جریمه نقدی معادل ۵۰ تا ۲۰۰ برابر حداقل مزد روزانه محکوم خواهد شد.

نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران در پایان از کارفرمایان خواست تا با تمکین به قانون کار کشور، ایجاد انگیزه در کارگران و بهره‌وری بهتر را افزایش دهند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو