کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

رشد بیش از 6 هزار واحدی شاخص بورس


کد خبر : ۱۱۰۵۴۲دوشنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷:۲۱۳۱۶۴ بازدید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات با افزایش 6247 واحد به رقم یک میلیون و 973 هزار و 914 واحد رسید. همچنین شاخص هموزن ...
رشد بیش از 6 هزار واحدی شاخص بورسرشد بیش از 6 هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات با افزایش 6247 واحد به رقم یک میلیون و 973 هزار و 914 واحد رسید. همچنین شاخص هموزن با افزایش 1777 واحد به رقم 699 هزار و 161 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس به بیش از 6 میلیون و 984 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 6.6 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 335 هزار معامله و به ارزش 4116 میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند به‌گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 32 صدم درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 25 صدم درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 28 صدم درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس 31 صدم درصد و شاخص بازار دوم بورس 32 صدم درصد رشد کردند.

نمادهای هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مپنا، فولاد مبارکه، پالایش نفت تهران، گل گهر، بانک ملت و پالایش نفت اصفهان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با 58 واحد افزایش به رقم 26 هزار و 20 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 416 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 466 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 5.8 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 200 هزار فقره معامله و به ارزش 240 هزار میلیارد تومان دادوستد کردند. البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها، امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن بیش از 2.5 میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب 333 نوبت معامله و به ارزش 237 هزار میلیارد تومان دادوستد شد که ارقام آن در معاملات فرابورس نمایش داده می‌شود.

امروز همچنین نمادهای صبا تامین، ایران خودرو دیزل، سنگ آهن گهرزمین، انتخاب الکترونیک،‌ صنعتی مینو و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و نماد فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس با 23 صدم درصد افزایش همراه شد، این دو شاخص با معیار هموزن 4 دهم درصد رشد کردند. شاخص بازار اول فرابورس 26 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس 21 صدم درصد افزایش یافت.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو