کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دارندگان دسته چک‌های قدیمی تا مهر فرصت دارند


کد خبر : ۱۱۰۵۲۵دوشنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹:۴۸۷۸۵۸ بازدید

براساس آمار چک‌های مبادله‌ای در خرداد‌ماه سال 1402 بیش از 7 میلیون و 900 هزار فقره چک به ارزشی حدود 5036 هزار میلیارد ریال مبادله‌ شد که نسبت ...
دارندگان دسته چک‌های قدیمی تا مهر فرصت دارنددارندگان دسته چک‌های قدیمی تا مهر فرصت دارند

براساس آمار چک‌های مبادله‌ای در خرداد‌ماه سال 1402 بیش از 7 میلیون و 900 هزار فقره چک به ارزشی حدود 5036 هزار میلیارد ریال مبادله‌ شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد، ۳ درصد و از نظر مبلغ، ۴.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از وضعیت مبادلات چک نشان میدهد، طی خرداد ماه 1402، 91.7 درصد از کل چک‌های مبادله‌شده در سامانه چکاوک وصول شده است. این نسبت از نظر مبلغی نیز معادل 88.4 درصد است.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (اردیبهشت ماه سال 1402) به ترتیب معادل 92.2 درصد و 89.3 درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر 90.5 درصد و 89.1 درصد بوده است.

* از ابتدای مهرماه،‌ چک‌های قدیمی فقط در بانک خودشان پذیرفته می‌شوند

پیشتر بانک مرکزی در بخشنامه‌ شماره 79966 در تاریخ 1402/4/7 به شبکه بانکی اعلام کرداز ابتدای مهرماه سال جاری، چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و تایید در سامانه صیاد) فقط در شعب بانک‌های صادرکننده دسته چک پذیرفته می‌شوند و دارندگان این دسته‌چک‌ها در فرصت باقی‌مانده می‌توانند به شعب خود مراجعه کرده و دسته‌چک صیادی جدید دریافت کنند.

در همین زمینه لازم به ذکر است چک‌های جدید بنفش‌رنگ که الزام ثبت و تایید در سامانه صیاد دارند مورد اقبال عمومی بوده و 88.4 درصد چک‌های مبادله‌شده از چک‌های جدید بوده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو