کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

صرفه‌جویی در مصرف برق برای عبور از گرمای بی‌سابقه


کد خبر : ۱۱۰۵۱۴دوشنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶:۲۷۸۵۵ بازدید

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق روز یکشنبه نسبت به روز قبل از آن را افزایشی خواند و گفت: روز گذشته ...
صرفه‌جویی در مصرف برق برای عبور از گرمای بی‌سابقهصرفه‌جویی در مصرف برق برای عبور از گرمای بی‌سابقه

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق روز یکشنبه نسبت به روز قبل از آن را افزایشی خواند و گفت: روز گذشته از ابتدای صبح حدود ۵۰۰ مگاوات نسبت به روز قبل از آن مصرف برق افزایش داشته که اگر روند افزایشی ادامه داشته باشد، نسبت به روز گذشته، ۵۰۰ مگاوات هم به میزان تقاضای مصرف برق اضافه خواهد شد.

به گزارش وزارت نیرو، مصرف وسایل سرمایشی و کولرها در کشور حدود ۳۲ هزار مگاوات است که ۴۰ درصد از تولید برق نیروگاه‌های کشور را به خودش اختصاص می‌دهد که این میزان مصرف در بارهای سرمایشی بسیار چشمگیر است و استفاده صحیح از کولرها می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش میزان مصرف برق و عبور از این روزهای گرم با تأمین برق پایدار داشته باشد. رجبی مشهدی با بیان اینکه خوشبختانه همکاری بسیار خوبی را از سوی هموطنان در کاهش مصرف برق شاهد هستیم، به استان‌هایی که در کاهش مصرف برق سهم بسزایی داشتند، اشاره کرد و گفت: ۴ استان آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و قم در کاهش مصرف برق و برخورداری از پاداش مدیریت مصرف پیشرو هستند.

سخنگوی صنعت برق در پایان با اشاره به اینکه در این هفته روند افزایش دما ادامه خواهد داشت گفت: در روز چهارشنبه هوای کشور در اغلب نقاط بسیار گرم خواهد شد و ممکن است شاهد نصاب جدیدی باشیم که از تمامی هموطنان تقاضا می‌کنیم در این ۳ روز گرم با مدیریت مصرف برق در منازلشان صنعت برق کشور را همراهی کنند تا برق رسانی به بخش‌های مختلف، به صورت پایدار انجام شود.

 اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو