کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تهران گرم‌تر از حد نرمال تا 3 ماه آینده


کد خبر : ۱۱۰۴۳۹شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲:۵۲۲۴۴۱ بازدید

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: طی سه ماه آینده متوسط دمای هوا در سطح استان ۰.۵ تا ۱ و در بعضی نقاط ۱ تا ۱.۵ درجه سلسیوس بالاتر از نرمال برآورد شده است.
تهران گرم‌تر از حد نرمال تا 3 ماه آیندهتهران گرم‌تر از حد نرمال تا 3 ماه آینده

 اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد طی سه ماه آینده متوسط دمای هوا در سطح استان ۰.۵ تا ۱ و در بعضی نقاط ۱ تا ۱.۵ درجه سلسیوس بالاتر از نرمال برآورد شده است.

در خوشبینانه‌ترین حالت و نرمال بودن بارش کماکان مدیریت منابع و مصارف آب در بخش‌های مختلف توصیه می‌شود.

همچنین تجزیه و تحلیل آمارهای دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی استان بیانگر آن است که در تیرماه ۱۴۰۲، تنها یک میلیمتر باران به‌صورت پهنه‌ای در استان تهران اتفاق افتاده است که نشان دهنده کاهش ۹۱ درصدی بارش نسبت به دوره آماری بلندمدت است.

۴۱ درصد کاهش بارش در استان تهران

این موضوع در حالی است که از ابتدای سال زراعی «مهر ۱۴۰۱» تا پایان «تیر ۱۴۰۲» تنها ۱۵۹ میلیمتر باران به‌صورت پهنه‌ای در استان تهران باریده که ۴۱ درصد کاهش بارش در استان تهران را نشان می‌دهد.

همچنین بررسی و تحلیل مقادیر ثبت شده دمای هوا شامل متوسط دما، دمای حداقل و دمای حداکثر در ایستگاه‌های هواشناسی استان بیانگر افزایش دما در تیر ۱۴۰۲ است. متوسط دمای هوای استان تهران در این ماه ۰.۶ درجه سلسیوس بیشتر از مقدار متوسط بلند مدت بود این در حالیست که متوسط کمینه دما ۰.۵ درجه سلسیوس و متوسط بیشینه دما نیز ۰.۸ درجه سلسیوس افزایش داشته است.

تیر ۱۴۰۲ در مقایسه با بلند مدت ۰.۶ درجه سلسیوس گرم‌تر و از ابتدای سال زراعی نیز استان تهران یک درجه سلسیوس گرم‌تر از نرمال بوده است. از نظر توزیع دما در شهرستان‌های استان نیز تمامی شهرستان‌های استان با افزایش دما روبرو بوده‌اند و متوسط دما در اکثر شهرستان‌ها بین ۰.۵ تا ۱ درجه سلسیوس افزایش داشته است.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو