کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سوئد مجوز اقامت عامل هتاکی به قرآن را بررسی می‌کند


کد خبر : ۱۱۰۴۲۳شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳:۳۲۹۸۳ بازدید

آژانس مهاجرت سوئد در حال بررسی مجدد مجوز اقامت اعطا شده به پناهجوی عراقی است که در چند هفته اخیر در استکهلم چندین حادثه هتک ...
سوئد مجوز اقامت عامل هتاکی به قرآن را بررسی می‌کندسوئد مجوز اقامت عامل هتاکی به قرآن را بررسی می‌کند

آژانس مهاجرت سوئد در حال بررسی مجدد مجوز اقامت اعطا شده به پناهجوی عراقی است که در چند هفته اخیر در استکهلم چندین حادثه هتک حرمت به قرآن را انجام داده؛ اقدامی که خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخته است.

خبرگزاری سوئد (TT) گزارش داد که این مرد دارای مجوز اقامت موقت در سوئد بوده که سال ۲۰۲۴ منقضی می‌شود؛ اما آژانس اکنون در حال بررسی پرونده وی است.

آژانس مهاجرت سوئد در ایمیلی به روزنامه سوئدی Svenska Dagbladet، گفت که اطلاعات رسیده به دست مقامات سوئدی دلیلی برای بررسی اینکه آیا وضعیت این مرد در سوئد باید لغو شود یا خیر، ایجاد کرده است.

این مرد ماه گذشته یک نسخه از قرآن را در مقابل مسجد اصلی استکهلم به آتش کشید و همچنین در ماه ژوئیه تظاهراتی را در مقابل سفارت عراق در استکهلم برگزار کرد و در آن گفت که یک نسخه از قرآن را خواهد سوزاند؛ اما او این کار را نکرد.

سوئد در هفته‌های اخیر پس از هتک حرمت و سوزاندن نسخه‌های قرآن، خود را در کانون توجه بین‌المللی می‌بیند.

علاوه بر درخواست برای هتاکی به قرآن، درخواست‌های زیادی برای سوزاندن کتاب‌های مذهبی دیگر مانند عهد جدید و عهد عتیق نیز وجود دارد که بسیاری را به انتقاد از سوئد برانگیخته است.

طبق حکم دادگاه‌های سوئد پلیس نمی‌تواند از سوزاندن کتب مقدس جلوگیری کند؛ اما دولت نخست‌وزیر اولف کریسترسون در اوایل ماه ژوئیه اعلام کرد که بررسی خواهد کرد ببیند آیا دلیلی برای تغییر قانون نظم عمومی وجود دارد تا پلیس بتواند از اهانت به قرآن جلوگیری کند یا خیر.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو