کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ذخایر جدید سدهای کشور در پایان تیرماه + جدول


کد خبر : ۱۱۰۳۶۱چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹:۲۴۸۱۳۱ بازدید

به منظور تأمین آب شرب، کشاورزی، صنعت و مباحث زیست محیطی، 28 میلیارد و 80 میلیون مترمکعب آب از سدهای کشور رهاسازی شده که نسبت ...
ذخایر جدید سدهای کشور در پایان تیرماه + جدولذخایر جدید سدهای کشور در پایان تیرماه + جدول

درحال حاضر با وجود ۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، ۵۷ درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و ۴۳ درصد این ظرفیت خالی است؛ همچنین در بین سدهای مهم تأمین آب شرب، ۱۴ سد با ذخایر زیر ۲۰درصد در مدار بهره‌برداری هستند.

به گزارش ایران جیب از تسنیم، در 303 روز گذشته از سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه 1401 تا 31 تیر 1402) در مجموع 36 میلیارد و 920 میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ایران شده که نسبت به ورودی 28 میلیارد و 770 میلیون مترمکعبی آب به سدها در مدت مشابه سال آبی گذشته، رشدی 28 درصدی داشته است.

همچنین در این مدت، به منظور تأمین آب شرب، کشاورزی، صنعت و مباحث زیست محیطی، 28 میلیارد و 80 میلیون مترمکعب آب از سدهای کشور رهاسازی شده که نسبت به خروجی 24 میلیارد و 640 میلیون مترمکعبی آب در مدت مشابه سال آبی قبل از سدها، 14 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

درحال حاضر با وجود 27 میلیارد و 880 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، 57 درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و 43 درصد این ظرفیت خالی است.

میزان ذخایر آبی سدها در پایان تیرماه 1401 بالغ بر 23 میلیارد و 290 میلیون مترمکعب بود، که مقایسه این رقم با حجم فعلی ذخایر آبی سدها، نشان‌دهنده رشد 20 درصدی در این بخش است.

در بین سدهای مهم تأمین آب شرب در کشور، 14 سد با ذخایر زیر 20درصد در مدار بهره‌برداری هستند.

ذخایر جدید سدهای کشور در پایان تیرماهاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو