کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مالک باشگاه تاتنهام، در آمریکا به اتهام «کلاهبرداری» محاکمه می‌شود


کد خبر : ۱۱۰۳۴۶چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۳:۱۲۴۴۹ بازدید

جو لوییس، میلیاردر بریتانیایی و مالک باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپرانگلستان در آمریکا به کلاهبرداری متهم شده و قرار است در دادگاهی در نیویورک محاکمه شود.
مالک باشگاه تاتنهام، در آمریکا به اتهام «کلاهبرداری» محاکمه می‌شودمالک باشگاه تاتنهام، در آمریکا به اتهام «کلاهبرداری» محاکمه می‌شود

جو لوییس، میلیاردر بریتانیایی و مالک باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپرانگلستان در آمریکا به کلاهبرداری متهم شده و قرار است در دادگاهی در نیویورک محاکمه شود.

دیمین ویلیامز، دادستان فدرال روز سه‌شنبه با انتشار ویدیویی در توییتر از اتهام رسمی علیه آقای لوییس خبر داد و گفت آقای لوییس با درز اطلاعات داخلی بازار سهام به دوستان و معشوقه‌هایش به آنها کمک کرده درآمدهای هنگفتی کسب کنند.

در آمریکا، درز آن دسته از اطلاعات بازار سهام و یا سهم شرکت‌ها که در اختیار عموم یا همه سهامداران نیست و دانستن آن می‌تواند برای برخی ثروت و برای برخی موجب از دست دادن سرمایه شود، غیرقانونی است مگر از قبل به نهادهای ناظر و ضابط اطلاع داده شده باشد. چرا که برای مثال، اطلاع یافتن از وضعیت مالی شرکتی که رو به ورشکستگی است می‌تواند به سهامداران عمده کمک کند خیلی زود سهام خود را بفروشند در حالی که چندی بعد سهام‌دارانی که بی‌خبر مانده بودند با بی‌ارزش شدن ارزش سهام، دارایی و سرمایه خود را از دست خواهند داد.

بر مبنای همین قوانین دادستان دیمین ویلیامز گفته جو لوییس «رسما متهم شده و باید در برابر قانون حاضر» و در دادگاه فدرال حوزه جنوب ایالت نیویورک از خود دفاع کند.

بی‌بی‌سی برای کسب اطلاعات بیشتر و مواضع آقای لوییس و باشگاه تاتنهام با هر دو دفتر روابط عمومی مکاتبه و خواستار واکنش به این خبر شد اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

در ویدیویی که دادستان ویلیامز روز سه‌شنبه - ۲۵ ژوئیه - منتشر کرد مجموعه‌ای از اتهامات کلاهبرداری متوجه جو لوییس شده است.

در این اتهامات آمده آقای لوییس با دسترسی به جلسات هیات مدیره‌ها، برای سالها اطلاعات داخلی را به دوستان و آشنایان، دستیاران، شرکای جنسی، و خلبانان خصوصی خود درز می‌داده و از این طریق به این افراد نشان داده که در طول این سالها چگونه با فعالیت در بازار سهام میلیون‌ها دلار درآمد کسب کنند.

دارایی‌های آقای لوییس بالغ بر ۶ میلیارد دلار برآورد شده است. او مالک صدها شرکت و بنگاه اقتصادی است از جمله مالک باشگاه تاتنهام هاتسپر لندن و مجموعه بارهای میچلز و باتلرز.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو