کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

افزایش مالیات بر ارزش افزوده تصویب نشد


کد خبر : ۱۱۰۲۹۲دوشنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳:۵۰۴۱۳۶ بازدید

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت:کمیسیون تلفیق با پیشنهادات دولت...
افزایش مالیات بر ارزش افزوده تصویب نشدافزایش مالیات بر ارزش افزوده تصویب نشد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت:کمیسیون تلفیق با پیشنهادات دولت در زمینه افزایش مالیات بر ارزش افزوده به جهت آثار تورمی که بر مردم تحمیل می‌شود، مخالفت کرد.

تسنیم نوشت : در پیش‌نویس لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهاد شده، نرخ مالیات ارزش افزوده طی سالهای اجرای برنامه هفتم با رشد یک‌درصدی در هر سال تا 13درصد افزایش یابد.

دولت در ماده 49 این لایحه، پیشنهاد داده بود که نرخ مالیات بر ارزش افزوده از 9 درصد در سال  دوم اجرای برنامه، به 10 درصد افزایش یابد، همچنین هر سال یک واحد درصد تا سقف 13 درصد به مالیات سهم دولت اضافه شود.

البته طبق اعلام محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق این موضوع در جلسه عصر دیروز این کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفته است؛ زنگنه تأکید کرد: کمیسیون با پیشنهادات دولت در زمینه  افزایش مالیات بر ارزش افزوده به جهت آثار تورمی که بر مردم تحمیل می‌شود، مخالفت کرد.

وی همچنین در تشریح مصوبات عصر دیروز کمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی فصل مربوط به مالیات‌ها در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: همچنین پیرو مصوبه کمیسیون تلفیق نسبت مالیات به اعتبارات هزینه‌ای حدود 80 درصد در نظر گرفته شد همچنین کمیسیون مصوب کرد که نرخ مالیات بر تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم 10 درصد باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: همچنین کمیسیون در زمینه شفافیت در معافیت‌های مالیاتی مصوب کرد که بخشودگی و ترجیح مالیاتی طی برنامه هفتم ممنوع شود.

زنگنه ادامه داد: همچنین کمیسیون دولت را مکلف کرد تا تمامی تخفیفات مالیاتی که اعمال می‌کند را همراه با لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه دهد.

همچنین کمیسیون، دولت را مکلف کرد تا لایحه مالیات بر درآمد را در سال اول برنامه به مجلس تقدیم کنداخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو