کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حق کمیسیون در صورت فسخ قرارداد چه می شود؟


کد خبر : ۱۱۰۲۸۲دوشنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰:۴۱۷۱۷۵ بازدید

حق کمیسیون، حق قانونی‌ای است که مشاوران املاک دریافت می‌کنند و درواقع دستمزد آنها محسوب می‌شود اما تعرفه کمیسیون مشاوران املاک ...
حق کمیسیون در صورت فسخ قرارداد چه می شود؟حق کمیسیون در صورت فسخ قرارداد چه می شود؟

حق کمیسیون، حق قانونی‌ای است که مشاوران املاک دریافت می‌کنند و درواقع دستمزد آنها محسوب می‌شود اما تعرفه کمیسیون مشاوران املاک مشخص است و مشاوران املاک موظفند حق کمیسیون خود را طبق تعرفه رسمی اعلام‌شده دریافت کنند.

به گفته نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک، حق کمیسیون مشاوران املاک عدد مشخصی است و از وظایف صنفی مشاوران املاک این است که طبق نرخنامه، حق کمیسیون خود را دریافت کنند. 

داود بیگی‌نژاد در مورد مبلغ حق کمیسیون مشاوران املاک هم گفت: حق کمیسیون، حق قانونی‌ای است که مشاوران املاک دریافت می‌کنند و درواقع حقوق آنها محسوب می‌شود و هزینه‌های مشاوران املاک از محل دریافت حق کمیسیون تامین می‌شود اما تعرفه کمیسیون مشاوران املاک مشخص است و ما در این زمینه نرخنامه‌ای داریم که توسط اتحادیه محاسبه و اعلام شده و تمام مشاوران املاک موظف هستند نرخنامه را در جایی که به رویت طرفین قرارداد (مالک و مستاجر یا فروشنده و خریدار) برسد، نصب کنند.

وی ادامه داد: این نرخنامه برای همه مناطق تهران ثابت است و حق کمیسیون و هزینه ثبت قرارداد باید در چارچوب نرخنامه محاسبه و دریافت شود و چنانچه مردم شاهد تخلف بنگاه‌های املاک در این زمینه باشند می‌توانند از واحد متخلف شکایت کنند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: مردم برای ثبت تخلفات بنگاه‌های املاک می‌توانند به اتحادیه صنف مشاوران املاک مراجعه کنند یا با شماره ۷۳۳۴ تماس بگیرند. 

در اینفوگرافی زیر، ما فرمول محاسبه حق کمیسیون قرارداد رهن و اجاره، خرید و فروش ملک و حق کمیسیون مشارکت در ساخت را آورده‌ایم.
 

حق کمیسیون در صورت فسخ قرارداد چه می شود؟اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو