کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شکست سنگین نوکیا با اشتباه مدیران محافظه‌کار


کد خبر : ۱۱۰۲۵۵دوشنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۲:۴۰۱۶۷۱۹ بازدید

در دوره کنونی، افزایش تعامل انسان و سیستم‌ها، بازار فناوری را در سراسر جهان هدایت می‌کند. بر این اساس تولید‌کنندگان و تامین‌کنندگان تلفن همراه ...
شکست سنگین نوکیا با اشتباه مدیران محافظه‌کارشکست سنگین نوکیا با اشتباه مدیران محافظه‌کار

فرهیختگان: در دوره کنونی، افزایش تعامل انسان و سیستم‌ها، بازار فناوری را در سراسر جهان هدایت می‌کند. بر این اساس تولید‌کنندگان و تامین‌کنندگان تلفن همراه فرصت‌ها را از روندهای غالب جهانی حوزه فناوری و ارتباطات کشف کنند. کاربرد تلفن همراه امروزه فقط در ارتباطات تلفنی و تماس‌ها و پیام‌های احوالپرسی و اوقات فراغت ختم نمی‌شود، بلکه امروز تلفن همراه در استارتاپ‌های حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری، عملیات مدیریت ناوگان شهری، دستگاه‌های مراقبت بهداشتی، اندازه‌گیری‌های هوشمند و... کاربرد دارد.

حسگرهای موبایلی ابعاد جدیدی را در تعامل انسان و رایانه باز کرده‌اند که تقاضا در این بازار را افزایش می‌دهد. علاوه‌بر این نهادهای دولتی در تمامی کشورها با مشارکت شرکت‌های پیشرو، بیشتر بر ارائه اطلاعات دیجیتال، آموزش و سایر خدمات مرتبط متکی هستند که همه اینها مطمئنا تقاضا را افزایش خواهد داد.

آمارها نشان می‌دهد تعداد خرید سالانه گوشی‌های هوشمند در جهان حالا به 1.4 تا 1.5 میلیارد دستگاه رسیده و بازار جهانی فروش آن ارزشی بین 510 تا 520 میلیارد دلار دارد و برآوردها حاکی از آن است این مقدار تا سال 2030 به حول و حوش 780 میلیارد دلار می‌رسد. بررسی روندها در بازار موبایل بسیار قابل تامل و درس‌آموز است. ازجمله این روندها، رشد و نمو شرکت‌های چینی است که چند سالی می‌شود آمریکا چشم دیدن آنها را ندارد و ازجمله اینکه با تحریم هوآوی از سوی آمریکا، تولید این شرکت طی سه سال اخیر کاهش 87 درصدی داشته است. در سویی دیگر وضعیت نوکیا نیز بسیار درس‌آموز است. این برند که زمانی 50 درصد از بازار را در دست داشت، حالا جایگاهی در بازار جهانی موبایل نداشته و به یک نمونه مطالعه موردی تبدیل شده است.
 

شکست سنگین نوکیا با اشتباه مدیران محافظه‌کاراخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو