کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بانک ها می توانند در طرح های زیربنایی سرمایه گذاری کنند


کد خبر : ۱۱۰۲۴۷یکشنبه، ۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۱:۵۰۸۹۴ بازدید

طبق ماده ۱۲، به بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی اجازه داده می‌شود از محل منابع...
بانک ها می توانند در طرح های زیربنایی سرمایه گذاری کنندبانک ها می توانند در طرح های زیربنایی سرمایه گذاری کنند

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ماده ۱۱ و ۱۲ طرح تامین مالی و جهش تولید ازطریق اصلاح قوانین حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی و رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را تصویب کردند؛ همچنین مواد ۹ و ۱۰ برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.

طبق مصوبه مجلس در ماده ۱۱، در ماده (۸) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب  ۱۵/  ۰۲/ ۱۳۹۸  به جای عبارت " کلیه کارفرمایان موضوع این قانون اعم از دولتی، عمومی و یا تعاونی"، عبارت "کلیه کارفرمایان اعم از دولتی، عمومی، خصوصی و یا تعاونی " و در تبصره (۱) آن ماده بعد از عبارت " دستگاههای موضوع ماده (۲) این قانون" عبارت " و سایر کارفرمایان " اضافه می شود.

همچنین طبق ماده ۱۲، به بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی اجازه داده می‌شود از محل منابع خود از جمله منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های مازاد، در هر یک از طرح‌های زیربنایی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نظیر طرحهای آزادراهی و بزرگراهی و راههای اصلی در قالب تأمین مالی و یا تملک و یا ایجاد شرکت و صندوق طرح (پروژه) در چارچوب مصوبات شورا مشارکت نمایند.

تبصره -‌ حدود و ضوابط مشارکت بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی در طرح های سرمایه گذاری تولیدی و سایر طرح های مزبور به تصویب شورا می رسد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو