کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

هشدار سپاه نسبت به نفت توقیف شده ایران


کد خبر : ۱۱۰۱۶۶شنبه، ۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹:۵۹۳۹۱۶۱ بازدید

دریادار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: «اگر شرکتی بخواهد نفت ما را از نفتکش توقیف شده خالی بکند ما آن شرکت را مسوول ...
هشدار سپاه نسبت به نفت توقیف شده ایرانهشدار سپاه نسبت به نفت توقیف شده ایران

ایسنا: دریادار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: «اگر شرکتی بخواهد نفت ما را از نفتکش توقیف شده خالی بکند ما آن شرکت را مسوول می‌‌‌دانیم و ضمن اینکه آمریکا را هم مسوول می‌‌‌دانیم.»

دریادار تنگسیری در گفت‌‌‌وگویی درباره چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در ۲۸ تیر سال ۹۸ اظهار کرد: رهبر انقلاب در ۲۵ تیر ۹۸ فرمودند انگلیس‌‌‌های خبیث، کشتی ما را به ناحق گرفتند و دزدی دریایی کردند. ۷۲ ساعت بعد از آن بیانات، یک نفتکش انگلیسی به نام «استنا امپرو» در حال ورود به تنگه هرمز بود که علاوه بر اینکه حکم توقیف داشت، سه تخلف هم داشت. فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: وقتی تعدادی از شناورها را برای توقیف به سمت شناور اعزام کردیم، نفتکش تمکین نکرد. بلافاصله تکاوران نیروی دریایی سپاه وارد عملیات شدند و اقدام به توقیف و هدایت شناور به سمت آب‌‌‌های ایران کردند. در همان زمان یک کشتی اسکورت در ۳۰ مایلی نفتکش قرار داشت. وقتی کشتی به سمت ما حرکت کرد به اسکورت اخطار دادیم اگر برنگردند ما می‌‌‌زنیم. اسکورت مجبور به تمکین شد و نفتکش متخلف را به آب‌‌‌های ایران منتقل کردیم.

 اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو