کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

معمای شی مرموز در سواحل استرالیا


کد خبر : ۱۱۰۰۲۵سه شنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۱:۵۹۶۷۵۶ بازدید

یک شیء فلزی مرموز و ناشناس در سواحل استرالیا توجه زیادی را به خود جلب کرد. ساکنان محلی روز یکشنبه این استوانه غول پیکر طلایی رنگ را در ساحلی دورافتاده در نزدیکی «گرین هد» در منطقه غرب استرالیای غربی کشف کردند.
معمای شی مرموز در سواحل استرالیامعمای شی مرموز در سواحل استرالیا

یک شیء فلزی مرموز و ناشناس در سواحل استرالیا توجه زیادی را به خود جلب کرد. ساکنان محلی روز یکشنبه این استوانه غول پیکر طلایی رنگ را در ساحلی دورافتاده در نزدیکی «گرین هد» در منطقه غرب استرالیای غربی کشف کردند.

خبرآنلاین نوشت: پس از آن که پلیس متوجه ماجرا شد، تحقیقات در کنار آژانس های ایالتی و فدرال برای تعیین منشا آن آغاز شد. بر اساس گزارش‌ها، ارتش نیز، برای بررسی فیلم‌های ویدئویی از این شیء فراخوانده شد.ساکنان محلی روز یکشنبه این استوانه غول پیکر طلایی رنگ را در ساحلی دورافتاده در نزدیکی «گرین هد» در منطقه غرب استرالیای غربی کشف کردند. این شیء فلزی بزرگ، که در ساحلی در نزدیکی «گرین هد» پیدا شد به قدری تعجب برانگیز بود که ساکنان محلی این مورد مشکوک را به پلیس گزارش کردند.

پلیس استرالیای غربی در بیانیه ای گفت: «تحقیقات ادامه دارد و تا زمانی که اطلاعات بیشتر در دسترس نباشد، ما از همه می خواهیم که از شایعه پراکنی خودداری کنند.» به منظور حفظ یکپارچگی تحقیقات، افسران نیروی پلیس استرالیای غربی در حال حاضر از این شیء محافظت می کنند. این اقدام افسران، یعنی محافظت از «شیء ناشناس» به این خاطر است که از حفظ شواهد بالقوه اطمینان حاصل کنند و امکان بررسی کارشناسی بیشتر را فراهم کنند. پلیس گفت: «تا زمانی که بتوان منشأ آن را مشخص کرد، با این شیء، به عنوان شیءخطرناک برخورد می‌شود».

این اتفاق باعث شده تا مردم استرالیا متحیر شوند و بخواهند که بدانند، موضوع چیست و از کجا آمده است؛ در نتیجه باعث گمانه زنی هایی در شبکه های اجتماعی شده است.

حال آنکه واقعا موضوع چیست؟

یکی از کاربران فضای مجازی در این مورد گفت: «از یک کشتی غرق شده؟ مخزن آب؟ شناور؟»؛ و کاربر دیگری پرسید: «آیا این قطعه ای از موشک ایلان است؟»، و سومین کاربر نوشت: «من نمی دانم! آیا این بخشی از پرواز گم شده مالزی است؟»، شخص دیگری در این باره نوشته بود:«آیا ممکن است این قطعه ای از زباله‌های فضایی باشد که سال‌ها پیش به اقیانوس هند سقوط کرده و به ساحل رفته است؟»» این استوانه فلزی اسرارآمیز غول‌پیکر پس از اینکه زباله‌ها به طور ناگهانی در خط ساحلی غرب میانه WA ظاهر شدند، مردم محلی متعجب کرده است.

با این حال پلیس نظریه ها را رد کرد و حتی اشاره کرد که بنظر نمیرسد شیء، قطعه ای از هواپیمای ناپدید شده «MH۳۷۰» باشد، و می گوید بعید است این شیء، از یک هواپیمای تجاری منشاء گرفته باشد. از سوی برخی بر این باورند که این قطعه بخشی از «موشک PSLV» هند است.

گرچه هنوز ثابت نشده است که آیا این نظریه ها درست هستند یا خیر، اما دکتر «برد تاکر»، اخترفیزیکدان دانشگاه ملی استرالیا گفت: « ممکن است این شی فلزی زباله فضایی باشد.»آژانس فضایی استرالیا گفت:«در حال تماس با سایر آژانس های بین المللی برای شناسایی این وسیله است.»این شیء ممکن است از یک پرتابگر فضایی خارجی باشد و ما در حال ارتباط با همتایان جهانی باشیم که ممکن است بتوانند اطلاعات بیشتری را به ما ارائه دهند.

با تمام این اوصاف، مقامات به ساکنان محلی هشدار داده اند که با ادامه تحقیقات فاصله ایمن را از محل این حادثه حفظ کنند و قول داده اند به محض بروز تحولات مهم، مردم را در جریان اخبار بگذارند.پلیس گفت: «ما از صبر و همکاری مردم در طول این تحقیقات قدردانی می کنیم.»اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو