کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

قراردادهای بازیکنان پرسپولیس منتشر شد


کد خبر : ۱۰۹۹۲۷یکشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶:۱۶۳۴۴۵ بازدید

قرارداد فوتبالیست محرمانه نیست؛ شفافیت قدم اول جلوگیری از فساد است؛ رسانه طرفداری در راستای شفاف سازی اقدام به انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان ...
قراردادهای بازیکنان پرسپولیس منتشر شدقراردادهای بازیکنان پرسپولیس منتشر شد

طرفداری نوشت: قرارداد فوتبالیست محرمانه نیست؛ شفافیت قدم اول جلوگیری از فساد است؛ رسانه طرفداری در راستای شفاف سازی اقدام به انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس در لیگ بیست و دوم می کند؛ طی روزهای آینده مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال نیز به همین شکل منتشر می شود.

در جدول قرارداد بازیکنان آیتم های مختلفی مثل مدت قرارداد، مبلغ قرارداد سال قبل و مبلغ قرارداد سال های آینده ذکر شده و علاوه بر آن برای همه بازیکنان در قالب آپشن، رقم هایی ذکر شده است. آپشن هایی که شامل رضایت مدیرعامل، قهرمانی لیگ برتر، قهرمانی جام حذفی، صعود به دور یک شانزدهم (از دور گروهی)، صعود به دور نهایی (از یک دوم)، کسب قهرمانی آسیایی، رضایت سرمربی، حضور در بیش از ۵۰ یا ۶۰ درصد از بازیها، حق مسکن، دعوت به تیم ملی و سایر ارقام می شود. البته بازیکنان پرسپولیس از آپشن های صعود به دور یک شانزدهم (از دور گروهی)، صعود به دور نهایی (از یک دوم)، کسب قهرمانی آسیایی که شامل ۲۵ درصد آپشن پرسپولیسی ها می شود بهره ای نمی برند چون لیگ قهرمانان آسیا برگزار نشد.

مثلا کل آپشنی که علیرضا بیرانوند در قراردادش با پرسپولیس ذکر شده، ۹ میلیارد و ۴۷۵ میلیون تومان است که اگر ۲۵ درصد قرارداد که ۳ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان می شود را کم کنیم، آپشن قرارداد علیرضا بیرانوند ۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان خواهد بود. (آن یک میلیارد ریال به نام سایر در آپشن ها مربوط به کلین شیت در دربی می شود)

البته این اعداد درباره بازیکنان مختلف، متفاوت است. به طور مثال قرارداد مهدی ترابی را ببینید؛ مجموع آپشن های قرارداد او ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است. او دو آپشن در قراردادش دارد که فعال نشده اند؛ صعود به دور یک شانزدهم (از دور گروهی) که ۵ درصد است و صعود به دور نهایی (از یک دوم) که آن هم ۵ درصد آپشن ها محسوب می شود.

علیرضا بیرانوند از قرارداد خارج شد، یحیی گل محمدی با ۲۴.۵ میلیارد مربیگری می کند؟

مطابق جدولی که ضمیمه این مطلب شده، مبلغ قرارداد یحیی گل محمدی برای سال جدید ۲۴.۵ میلیارد تومان بدون آپشن است. اما از آنجایی که یحیی فصل قبل قرارداد ۱۸ میلیارد و ۸۵۰ میلیونی داشت که با آپشن به ۲۵.۵ میلیارد می رسید، بعید است گل محمدی در لیگ بیست و سوم با ۲۴.۵ میلیارد کار کند. طبق قانون پرسپولیس حق دارد تنها ۲۰ درصد آپشن روی این مبلغ قرارداد بگذارد و بیشتر از آن را باید از هوادار متمول بگیرد!

اما در مورد علیرضا بیرانوند ماجرا فرق می کند؛ بیرانوند تا قبل از فسخ قراردادش باید امسال با ۱۴.۵ میلیارد برای پرسپولیس بازی می کرد و از آنجایی که فصل قبل قرارداد ۱۲.۵ میلیاردی اش با آپشن از ۲۰ میلیارد گذشته بود، پیش بینی می شد در فصل جدید هم ۱۴.۵ میلیارد او از ۲۵ میلیارد بگذرد اما بیرانوند قرارداد قبلی را فسخ کرده و حالا باید با قرارداد جدید از پرسپولیس پول بگیرد.

باور اینکه پرسپولیس تنها ۱۵ میلیارد (به علاوه ۲۰ درصد آپشن) به علیرضا بیرانوند بدهد، سخت است چرا که رضا درویش اعلام کرد حاضر بوده ۱۵ میلیارد به عیسی آل کثیر بپردازد. وقتی عیسی آل کثیر که ملی پوش هم نیست و فصل قبل به اندازه بیرانوند بازی نکرده، ۱۵ میلیارد دستمزد بگیرد، طبیعی است دستمزد علیرضا بیرانوند خیلی بیشتر از این ارقام باشد.

دستمزد بازیکنان پرسپولیس در لیگ برتر بیست و دوم

مطابق جدولی که می بینید، علیرضا بیرانوند در فصلی که گذشت ۱۲.۵ میلیارد قرارداد بست و نزدیک به ۲۰ میلیارد دستمزد گرفت که البته بیرانوند مدعی است بخش عمده ای از این آپشن ها را هنوز دریافت نکرده است.

مهدی ترابی، دانیال اسماعیلی فر، سروش رفیعی، مرتضی پورعلی گنجی، سعید صادقی، میلاد سرلک و… ۱۲ میلیارد تومان قرارداد بسته بودند اما آپشن های آن ها متغیر بود. به شکلی که به طور مثال سعید صادقی و مهدی ترابی با آپشن از ۱۹ میلیارد عبور می کردند اما دانیال اسماعیلی فر و سروش رفیعی روی ۱۸ میلیارد می ماندند.

سروش رفیعی هم بینابین این دو دسته پول می گرفت. گولسیانی در ظاهر گران تر از بازیکنان ۱۲ میلیاردی پرسپولیس بود چرا که قرارداد ۱۴ میلیاردی داشت اما پرسپولیسی ها برای او آپشن خاصی ننوشتند و دستمزدش با آپشن به ۱۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان رسید.

مطابق این جدول گران ترین پرسپولیسی، لوکادیا بود. وحید امیری با قرارداد ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی، کمال کامیابی نیا با قرارداد ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، امید عالیشاه با قرارداد ۹ میلیارد و عیسی آل کثیر با قرارداد ۶ میلیارد در این لیست به چشم می خورند اما آپشن های آن ها متفاوت است و مبلغ قراردادشان را به شدت افزایش می دهد.

بیشترین آپشن قرارداد متعلق به علیرضا بیرانوند است که البته چیز عجیبی نیست! به هر حال دروازه بان شماره یک تیم ملی که از نظر خیلی ها نقش اول قهرمانی پرسپولیس بوده، باید هم گران تر از بقیه باشد.

در تمام دنیا دستمزد بازیکنان با هم فرق دارد و چه هفتگی پول بگیرند و چه ماهیانه، به شکل شفاف اعلام می شود.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها