کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

اولین گروه گردشگران ایرانی برای دیدن از مصر


کد خبر : ۱۰۹۸۳۹پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴:۲۵۸۱۰۲ بازدید

محمد حسین سلطانی‌فر، رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره اظهارات مقام‌ها‌ی مصری درباره سفر اولین گروه گردشگران ایرانی از مصر را تائید ...
اولین گروه گردشگران ایرانی برای دیدن از مصراولین گروه گردشگران ایرانی برای دیدن از مصر

محمد حسین سلطانی‌فر، رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره اظهارات مقام‌ها‌ی مصری درباره سفر اولین گروه گردشگران ایرانی از مصر را تائید کرده است؛ او البته زمان دقیقی برای اعزام این گروه از مسافران اعلام نکرد.

بر اساس آنچه گفته شده، قرار است این گروه از مسافران ایرانی با پرواز مستقیم از ایران به شهر ساحلی «شرم‌الشیخ» بروند.

شهر ساحلی «شرم‌الشیخ» از مناطق پربازدید گردشگران خارجی است در جنوب شبه جزیره سینا واقع شده است.

بیشتر مناطق شبه جزیره سینا خشک و بیابانیست و قاهره، پایتخت این کشور در آن واقع نشده است.

آقای سلطانی‌فر گفته: «این موضوع حاصل و نتیجه مصوبه اخیر دولت مصر است که برای اولین بار این اجازه را صادر کرد که گردشگران ایرانی بتوانند با سفر به مصر از منطقه شرم الشیخ بازدید کنند.»

رئیس دفتر حافظ منافع تصمیم اخیر دولت مصر در صدور مجوز برای سفر گردشگران ایرانی به این کشور را «دریچه‌ای در جهت ارتقاء روابط سیاسی دو کشور در سطح سفارت» دانسته است.

دیروز بعضی منابع خبری در مصر به نقل از وزیر گردشگری در این کشور گفته بودند که مصر پذیرای اولین گروه گردشگران ایرانیست که با پرواز مستقیم از تهران به شرم الشیخ می‌روند.

تعداد این گروه از گردشگران ایرانی ۲۵ نفر اعلام شده که بازدید آنها از مصر به جنوب سینا و نوبیع و طابا محدود شده است.

در اوایل فروردین ماه سال جاری بود که مصر اعلام کرد قوانین مرتبط با ویزا برای گردشگران خارجی از جمله ایران را تسهیل خواهد کرد.

تصمیم اخیر دولت مصر برای صدور ویزا به مسافران ایرانی بخشی از سیاست‌های این کشور برای جذب گردشگران خارجی است که هدف از آن ورود ارز به این کشور و بهبود اقتصادیست.

همان زمان زمان وزیر گردشگری مصر اعلام کرد گروه‌های مسافران ایرانی در بدو ورود به «سینا» ویزای خود را دریافت خواهند کرد؛ او گفته بود جنوب سینا قدم اول برای شهروندان ایرانیست و در مراحل بعدی ممکن است سفر آنها به سایر مناطق مصر هم تعمیم داده شود.

اخیرا فرهاد دوایی، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی در خراسان رضوی گفته: «با توافقی که میان ایران و مصر صورت گرفته، تبادل گردشگر میان این دو کشور از شهرهای تهران، مشهد و شیراز به شرم‌الشیخ مصر پس از ۴۰ سال به صورت مستقیم از ۴۵ روز تا ۲ ماه آینده صورت خواهد گرفت.»اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو