کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای تردد در شهر مراقب باشید


کد خبر : ۱۰۹۸۳۳پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰:۵۳۴۰۶۲ بازدید

هرچند رتبه اول ساعات تصادفات ٢٤ تا چهار صبح است، اما بررسی‌ها نشان می دهد که بین ساعات ١٦ تا ٢٠ که بحث تردد پیاده‌ها قوت می‌یابد معمولا تصادفات عابران پیاده در این ساعت‌ها بیشتر است.
از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای تردد در شهر مراقب باشیداز ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای تردد در شهر مراقب باشید

همشهری آنلاین نوشت: هرچند رتبه اول ساعات تصادفات ٢٤ تا چهار صبح است، اما بررسی‌ها نشان می دهد که بین ساعات ١٦ تا ٢٠ که بحث تردد پیاده‌ها قوت می‌یابد معمولا تصادفات عابران پیاده در این ساعت‌ها بیشتر است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت:«وقتی ساعات تصادفات را بررسی می‌کنیم به یک نکته جالب می‌رسیم که رتبه اول تصادفات بین ساعات ٢٤ تا ٤ صبح روی می‌دهد که ٢٧ درصد از تصادفات ما را شامل می‌شود که در ساعات نیمه‌شب اتفاق می‌افتد.»

سرهنگ «رابعه جوانبخت» رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود:«وقتی تصادفات شبانه را بیشتر بررسی کردیم دریافتیم که بخاطر اینکه مولفه‌های اساسی مانند عدم وجود نور خورشید، کاهش میدان دید راننده باعث بروز تصادفات در این ساعات می‌شود.»

وی اضافه کرد:«متاسفانه رانندگان و موتورسوارانی هم که درشب رانندگی می‌کنند خیلی از مولفه‌های ایمنی را رعایت نمی‌کنند مانند اینکه سرعت‌های آنان زیاد است و سرعت ایمنی برای رانندگی نیست. در این ساعت‌ها واژگونی موتورسیکلت‌ها را شاهد هستیم و چون فکر می‌کنند که ساعات خلوتی است می‌توانند به‌راحتی و با خیال راحت با سرعت زیاد تردد کنند.»

سرهنگ جوانبخت در پایان یادآوری کرد:«رتبه بعدی ساعات ٢٠ تا ٢٤ هست که ٢٦ درصد از تصادفات را به خود اختصاص می‌دهد. اما ساعات بین ١٦ تا ٢٠ بحث ترددها را داریم و معمولا تصادفات عابران پیاده در این ساعت‌های اتفاق می‌افتد چون ترددها بالاست و در ساعات دیگر بحث تصادفات موتورسیکلت‌ها و خودروها را اتفاق می‌افتد.»اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو