کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حجم آب ‌سدهای کشور 20 درصد افزایش یافت


کد خبر : ۱۰۹۷۷۳سه شنبه، ۲۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷:۳۳۳۵۸۳ بازدید

ایران در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته 10 درصد بیشتر بارش داشته است و سدهای کشور نیز در مجموع 20 درصد بیشتر از سال گذشته آب ...
حجم آب ‌سدهای کشور 20 درصد افزایش یافتحجم آب ‌سدهای کشور 20 درصد افزایش یافت

ایران در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته 10 درصد بیشتر بارش داشته است و سدهای کشور نیز در مجموع 20 درصد بیشتر از سال گذشته آب دارد، با این حال با مدیریت مصرف آب توسط مردم و کشاورزان، تاب‌آوری منابع آب افزایش می‌یابد.

حجم آب موجود مخازن سدهای کشور به 24 میلیارد و 380 میلیون متر مکعب رسید و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش یافت.

بر اساس این آمار مجموع ورودی سدهای کشور از ابتدای سال آبی تاکنون برابر 28 میلیارد و 280 میلیون متر مکعب بود که نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش داشت.

همچنین خروجی سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تاکنون معادل 23 میلیارد و 80 میلیون متر مکعب بوده و نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش یافته است.

* افزایش سهم محیط زیست از حقابه سدهای کشور

در این راستا، سعید نبوی، کارشناس مدیریت منابع آب به خبرنگار فارس گفت: عمده افزایش خروجی سدها صرف تامین حقابه محیط زیست و همچنین تامین نیاز کشاورزان شده است.

* مرور آمار بارندگی کشور

به گزارش فارس، آمار رشد 20 درصد مخازن سدهای کشور در شرایطی به‌دست می‌آید که سال آبی جاری نسبت به سال گذشته 10 درصد بارش بیشتری را تجربه کرده است.

البته گسترده این بارش‌ها در سطح کشور متفاوت بوده و در حالی که 18 استان کشور بارش بیشتری نسبت به سال گذشته دریافت کرده‌اند، 12 استان باران کمتری نسبت به پارسال داشتند و یک استان نیز معادل سال گذشته دریافت باران داشته است.

با وجود افزایش متوسط بارش و ذخیره سدهای کشور، مدیریت مصرف آب از سوی مردم و کشاورزان می‌تواند به افزایش تاب‌آوری مخازن سدها و منابع آبی کشور ختم شود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها