کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ریزش 17 هزار واحدی شاخص بورس


کد خبر : ۱۰۹۷۲۹دوشنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸:۵۳۴۵۱۶ بازدید

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاهشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با 0.82 درصد کاهش و از دست دادن ...
ریزش 17 هزار واحدی شاخص بورسریزش 17 هزار واحدی شاخص بورس

 بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاهشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با 0.82 درصد کاهش و از دست دادن 17 هزار و 829 واحد به رقم 2 میلیون و 158 هزار و 529 واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با کاهش 9 هزار و 965 واحد به رقم 760 هزار و 857 واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش 600 شرکت بورسی است، به بیش از 7 میلیون و 865 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 8.4 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 459 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 585 میلیارد تومان داد وستد کردند. امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 0.82 درصد کاهش یافت.

این دو شاخص با معیار هموزن با کاهش 1.29 درصد همراه شد. شاخص آزاد شناور 0.82 درصد افت کرد. شاخص آزاد شناور با 0.82 درصد همراه شد. شاخص بازار اول بورس 0.94 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.68درصد افت کرد.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، بانک ملت، گل‌گهر، مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان، ملی‌مس و فولاد مبارکه به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

 در پایان معاملات امروز فرابورس شاخص کل با 269 واحد کاهش به رقم 28 هزار و 20 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و 512هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 507 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 8.2 میلیارد سهام در قالب 350 فقره معامله و به ارزش 253 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

البته لازم به یادآوری است مطابق روزهای دوشنبه امروز هم عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن 2.7 میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب 344 معامله و به ارزش 248 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند که ارقام آن صرفا در فرابورس نمایش داده می‌شود، وگرنه ارزش معاملات سهام به میزان 3527 میلیارد تومان بوده و اوراق مالی اسلامی 1853 میلیارد تومان بوده است.

امروز نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین و فولاد ارفع بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای مالی سپهرصادرات،‌ آریاساسول، فولاد هرمزگان، ایران خودرو دیزل و صبا تأمین به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه شرکت‌هایی که وارد بازار سرمایه شوند اگر به اندازه عرضه اولیه سهام‌شان شناور شود، 10 درصد درآمدهای آنها معاف از مالیات می‌شود و اگر میزان شناوری را تا 25 درصد افزایش دهند 20 درصد درآمد آنها با مالیات صفر محاسبه می‌شود.بنابراین شرکت‌ها با حضور در بازار سرمایه علاوه بر اینکه شفاف می‌شوند و حاکمیت شرکتی با استانداردهای مدیریتی و حسابرسی در آنها جاری می‌شود از معافیت مالیاتی هم برخوردار می‌شوند.

یکی از شیوه‌های تأمین مالی از بازار سرمایه است که شرکت‌ها با عرضه اولیه سهام خود افزایش شناوری و چشم‌پوشی از حق‌تقدم می‌توانند به تأمین مالی از بازار سرمایه اقدام کنند که منابع جمع‌آوری شده هم صرف اجرای پروژه‌های شرکت‌ها و تکمیل ظرفیت می‌شود. در عین حال نباید فراموش کرد بازار سرمایه همزاد ریسک و نوسان است و قبل از معامله باید مطالعه، مشورت و تحقیق صورت گیرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو