کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جزئیات حکم عامل قتل 10 مرد در رفسنجان


کد خبر : ۱۰۹۷۰۲دوشنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳:۵۰۵۴۴۶ بازدید

رئیس کل دادگستری کرمان آخرین وضعیت پرونده قتل 10 نفر توسط یک مرد افغانستانی را که سال گذشته در نوق رفسنجان رخ داده بود تشریح کرد.
جزئیات حکم عامل قتل 10 مرد در رفسنجانجزئیات حکم عامل قتل 10 مرد در رفسنجان

رئیس کل دادگستری کرمان آخرین وضعیت پرونده قتل 10 نفر توسط یک مرد افغانستانی را که سال گذشته در نوق رفسنجان رخ داده بود تشریح کرد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان به پرونده حادثه روز تاسوعای سال گذشته در بخش نوق رفسنجان اشاره و بیان کرد: در این پرونده اتفاق بسیار بدی رخ داد و قلوب همگان جریحه‌دار شد و یک جانی، 6 تبعه افغانستانی و 4 نفر از مردم این شهر را مظلومانه کشت که در مرحله اول تلاش بر این بود که این فرد دستگیر شود و با دستورات قضایی و تلاش فراجا در همان شب حادثه که قصد فرار از منطقه را داشت، دستگیر و پرونده قضایی نیز تشکیل شد.

 حمیدی با اشاره به این مطلب که در این پرونده تفکیک بین مقتولان ایرانی و افغانستانی انجام شد، بیان کرد: از آنجا که دسترسی به خانواده‌های مقتولان افغان آسان نبود و مدت زمان رسیدگی به آن طولانی می‌شد؛ پرونده اتباع ایرانی و افغانستانی تفکیک و رسیدگی شد و براساس تقاضای خانواده‌های محترم و عزادار 3 نفر تقاضای قصاص و یک نفر تقاضای دیه کرده است.  وی ضمن بیان این مطلب که محکوم این پرونده به 3 فقره قصاص و یک فقره پرداخت دیه محکوم و پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده است، ادامه داد: پیگیری‌های لازم در این پرونده در دست انجام است تا با صدور رأی نهایی، مراحل اجرای حکم دنبال شود. رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت: این پرونده همچنین به‌عنوان یک پرونده امنیتی که موجب ناامنی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم شده است و نیز به‌عنوان محاربه در دادگاه در دست رسیدگی است و براساس نظر قضات رسیدگی کننده و در صورت احراز حکم قطعی محاربه، براساس قانون حکم اعدام در آن صادر خواهد شد.

حمیدی افزود: پیگیری‌هایی از سوی دستگاه اجرایی درباره این پرونده دردست انجام است که نتایج آن نیز به مردم اعلام خواهد شد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو