کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ریزش 18 هزار واحدی شاخص بورس


کد خبر : ۱۰۹۶۷۸یکشنبه، ۱۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱:۰۷۳۷۳۷ بازدید

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا کاهشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با 0.86 درصد کاهش نسبت ...
ریزش 18 هزار واحدی شاخص بورسریزش 18 هزار واحدی شاخص بورس

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا کاهشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات با 0.86 درصد کاهش نسبت به روز قبل به رقم 2 میلیون و 176 هزار و 360 واحد رسید.

امروز شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 6 هزار و 638 واحد به رقم 770 هزار و 824 واحد رسید. ارزش بازار به بیش از 7 میلیون و 941 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 9 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 553 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 739 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند، شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل 0.86 درصد کاهش یافت. این دو شاخص با معیار هم وزن 0.85 درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور هم به میزان 0.85 درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 0.8 درصد و شاخص بازار دوم بورس 0.92 درصد کاهش یافت.

نمادهای مهمی که قبلاً شاخص‌ساز بودند امروز بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند که می‌توان به نماد شرکت‌های پتروشیمی خلیج‌فارس، گل‌گهر، سرمایه‌گذاری غدیر، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، هلدینگ معدنی خاورمیانه، فولاد مبارکه و شستا اشاره کرد.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 200 واحد کاهش به رقم 28 هزار و 290 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 527 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس به بیش از 511 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 5.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 351 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 384 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل فرابورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 0.7 درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با نگاه هموزن 0.9 درصد افت کردند. شاخص بازار پایه اول فرابورس 1.3 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم فرابورس 0.41 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای فولاد هرمزگان و فولاد ارفع بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای مالی سپهرصادرات، ایران‌خودرو دیزل، صبا تأمین، بیمه پاسارگاد و انتخاب الکترونیک بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش فارس، سرمایه‌گذاری در بورس و فرابورس الزاما همراه با ریسک و نوسان است و قبل از معامله حتما باید مشاوره، تحلیل و مشورت با افراد کاردان و امین صورت گیرد. 

امسال بازار سرمایه روند خوبی به خود گرفته است که می‌تواند محلی برای تأمین مالی شرکت‌ها باشد و فشار از بازار بانک کاسته شود. در حال حاضر 80 درصد تأمین مالی کشور از طریق بانک انجام می‌شود، در حالی که باید حداقل 30 درصد تأمین مالی از بازار سرمایه انجام شود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو