کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کارگروه رسیدگی به وضعیت اینترنت تشکیل شد


کد خبر : ۱۰۹۵۹۳پنجشنبه، ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲:۰۰۲۴۶۸ بازدید

به دنبال تشکیل کارگروهی برای حل گلایه‌های مردم از کندی اینترنت، وزیر ارتباطات...
کارگروه رسیدگی به وضعیت اینترنت تشکیل شدکارگروه رسیدگی به وضعیت اینترنت تشکیل شد

به دنبال تشکیل کارگروهی برای حل گلایه‌های مردم از کندی اینترنت، وزیر ارتباطات به تازگی اعلام کرده نمایندگان خود را به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کرده اند و امیدوارند مرکز ملی از ظرفیت‌های خود در دوره جدید استفاده کند.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته بود که رئیس‌جمهور در پی دریافت برخی گلایه‌های مردم در سفرهای استانی خود از کندی سرعت اینترنت دستوری را در جلسه شورای عالی فضای مجازی برای حل این مشکل ارائه کرد.

در واقع رئیس جمهوری کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مأمور پیگیری این موضوع کرد تا مسئله رخ داده بررسی و تا یک ماه آینده نتیجه راهکارهای حل این دغدغه مردم اعلام شود.

حال با گذشت یک هفته مسئولان از جمله وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت دولت جزئیات بیشتری را در این زمینه اعلام کرده است. وی گفته است: رئیس‌جمهور دستور داده بودند در شورای عالی فضای مجازی کارگروهی درباره گلایه‌ها از اینترنت تشکیل شود. ما نمایندگان را به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کردیم و امیدواریم مرکز ملی از ظرفیت‌های خود در دوره جدید استفاده کند تا مشکلاتی که خارج از اراده وزارت ارتباطات است در حوزه شبکه هست را برطرف کنیم.

موضوعی که در صحبت‌های منتشر شده به نقل از امیر خوراکیان - سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی- به آن تاکید شده است. سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی درباره ساز و کار این کارگروه و چگونگی بررسی وضعیت اینترنت توسط کارگروه گفته است: به منظور رسیدگی به وضعیت اینترنت، رئیس‌جمهور کشورمان در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی دستور دادند تا در کنار گزارش‌هایی که از توسعه شبکه و تحولات فنی در این حوزه داده می‌شود، کارگروهی به بررسی نگاه عموم کاربران و کسب و کارها به وضعیت اینترنت و نحوه استفاده از آن و کیفیتش اعم از سرعت و کیفیت بپردازد و بتواند گزارشی را در این زمینه برای شورای عالی فضای مجازی تهیه کند.  

بر این اساس کارگروه از این طریق متوجه می‌شود اگر بین گزارشاتی که از وضعیت اینترنت داده می‌شود و واقعیتی که مردم و کاربران از این موضوع درک می‌کنند، تفاوت یا اشکالی وجود دارد، این اشکال دقیقاً کجاست و با چه تصمیمات و چه اصلاحاتی اعم از اصلاحات فنی و اصلاحات فرایندی مشکل برای مردم حل می‌شود.

اما درباره چگونگی بررسی وضعیت اینترنت در کارگروه مذکور هم گفته شده که ساز و کار بررسی در همان کمیته مشخص خواهد شد احتمالاً به صورت نظر سنجی های مستقیم و غیر مستقیم از کسب و کارها و از عموم مردم، گزارش‌های فنی از مراکز مرتبط در کشور در اپراتورها و وزارت ارتباطات و از طریقی که این کار گروه تشخیص دهد قطعاً این گزارش‌ها تهیه می‌شود.

طبق گفته سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی، زمان مشخصی در مصوبه وجود ندارد اما این کارگروه در حداقل زمان ممکن این گزارش‌ها را تهیه خواهد کرد و به محض تهیه شدن در دستور شورای عالی فضای مجازی قرار می‌گیرد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو