کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تجارت عجیب و غریب پوست حیوانات در فضای مجازی


کد خبر : ۱۰۹۵۳۵سه شنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۷:۰۰۲۰۹۷ بازدید

هشمهری نوشت: تجارت پوست حیوانات در فضای مجازی بازار داغی را برای فعالان آن فراهم کرده است تا جایی که قیمت پوست یک کروکودیل را ...
تجارت عجیب و غریب پوست حیوانات در فضای مجازیتجارت عجیب و غریب پوست حیوانات در فضای مجازی

هشمهری نوشت: تجارت پوست حیوانات در فضای مجازی بازار داغی را برای فعالان آن فراهم کرده است تا جایی که قیمت پوست یک کروکودیل را ۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

تجارت دردناکی است اما پرسود؛ خرید و فروش پوست حیوانات وحشی و اهلی همچنان در دنیا یکی از پرسودترین تجارت هاست که درآمدهای میلیون دلاری از این تجارت موجب شده تا در ایران هم به یکی از بازارهای سودده برای فعالان آن تبدیل شود. دوستداران حیوانات و محیط زیست هستند مدام در رسانه ها از مردم می‌خواهند که از خرید لباس‌هایی با پوست حیوانات خودداری کنند اما برخی از برند پوشان و مرفهان و متمولان جامعه که به دنبال شو هستند و پوشیدن و داشتن لباس هایی با پوست آهو و روباه و پلنگ و … را مایه فخر و مباهات خود می دانند، حاضرند برای داشتن پوشاک و کیف و کفش با پوست حیوانات هزینه های گزافی را به قاچاقچیانی که تجارت پوست می کنند دهند؛ همین موضوع آتش طمع شکارچیان حیوانات را دوچندان می کند. جالب است که سایت های خرید و فروش پوست حیوانات بی هیچ ابایی از قانون، برای ارتباط با مشتریان خود شماره تماس گذاشته اند و محصولاتشان را با قیمت های دلخواه می فروشند. چرا که قیمت مشخصی برای یک محصول قاچاق و غیر قانونی وجود ندارد و تا حد امکان می توانند روی قیمت ها جولان دهند. پوست حیواناتی که توسط این افراد فروخته می شود اکثرا وارداتی است و در ایران تولید و دباغی نمی شود.

تجارت پوست گرگ، آهو، پلنگ و شیر
برای اطلاع از قیمت انواع پوست با تعدادی از این فروشندگان پوست در فضای مجازی تماس می‌گیریم. یکی از فروشنده های پوست حیوانات در تماس خبرنگار همشهری آنلاین در خصوص قیمت پوست حیوانات می گوید: در حال حاضر پوست گرگ، مار، آهو و روباه موجودی دارم. کدام پوست را می‌خواهید؟

از او می‌خواهیم قیمت پوست مار را به ما بدهد و می‌گوید: پوست اول مار یا پوست دوم؟ قیمت‌هایشان با هم متفاوت است.

اینطور که به نظر می‌رسد ابعاد پوست، کامل یا تکه‌ای بودن آن در تعیین قیمت ها موثر است.

او می گوید: پوست اول مار در ابعاد ۱۰*۱۰ را ۴۰۰ هزار تومان می فروشم و پوست دوم در همین ابعاد ۱۲۰ هزار تومان قیمت دارد. پوست اول مار یک متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

این فروشنده از پشت تلفن این طور محصولش را تبلیغ می کند: پوست هایی که دارم رنگ خوبی دارد و به قرمزی می زند و چرم باکیفیتی دارد.

گویا رنگ پوست مار یکی از ملاک ها برای انتخاب مشتریان خاص است. البته پوست مارهایی که این فروشنده دارد نژادهای خاص و گران قیمت نیست و خودش به این موضوع اذعان دارد و می گوید: پوست های ماری که من دارم معمولی هستند و از از هند و پاکستان و از طریق کالای مسافر وارد کشور می شوند.

وی علاوه بر پوست مار، پوست گرگ، آهو و شیر هم می فروشد و می گوید: پوست کامل آهو با مو هم دارم که ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می فروشم در حالی که بدون مو را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می فروشم. پوست کامل گرگ ندارم اما اگر داشتم قیمت آن بالای ۸ میلیون تومان بود. الان در حال حاضر یک سوم یک پوست کامل گرگ را دارم که آن را به صورت تکه ای می فروشم و قیمت هر تکه ۳۵۰ هزار تومان است. پوست شیر هم را هم تکه ای(۱۰ سانتی متری) ۳۵۰ هزار تومان می فروشم.

وی ادامه می دهد: پوست کامل شیر را ندارم و اگر بخواهید کامل آن را بگیرید قیمت مشخصی ندارد و بستگی دارد که از کجا تهیه کنید اما اگر فروشنده منصفی پیدا کنید ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان برای خرید یک پوست کامل باید هزینه کنید. در حال حاضر در انبارم یک نوع پوست روباه هم دارم با سر و دست و دم، فقط دو تیکه کوچک از آن بریده ام که ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می فروشم. روباه معمولی و خاکستری نیست بلکه پوست روباه سفید است که بسیار زیباست.

این فروشنده پوست در خصوص پوست پلنگ هم می‌گوید: پیدا کردن پوست پلنگ کمی سخت است و باید معرف داشته باشید تا به منبع اصلی برسید. اخیرا یکی از دوستانم پوست پلنگی که داشت را ۱۲ میلیون تومان برای فروش گذاشته بود و معمولا این نوع پوست ها به سرعت به فروش می رسد اما معمولا بالای ۲۰ میلیون تومان قیمت دارند.

پوست ارزان خر و الاغ!
سالانه الاغ‌ها و خرهای زیادی نیز به خاطر تجارت پوست شان قربانی می شوند. پوست این حیوانات در شبکه های مجازی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود که فروشنده‌ها معتقدند جزو پوست های بسیار ارزان است.

پوست مار پیتون جنگلی آفریقایی متری چند؟
یکی دیگر از فروشندگان پوست حیوانات نیز در تماس خبرنگار همشهری آنلاین می گوید:‌ ما پوست مار نژاد پیتون می فروشیم. این پوست ها از آفریقا وارد می شوند و مارهای جنگلی هستند که متری ۶ میلیون تومان قیمت دارد. معمولا مارهای پیتون ۳ متر به بالا هستند. الان سری جدید پوست مارهای پیتون ما از آفریقا در راه هستند و به زودی وارد کشور می شوند. هنوز قیمت آنها مشخص نیست و باید هزینه های گمرک محاسبه شود و بعد قیمت گذاری شود و الان نمی توانم برای محصولات جدید قیمتی به شما بدهم. چون همه چیز بر مبنای دلار است.

وی می گوید: پوست کروکودیل هم در سایزهای متوسط و بزرگ برای فروش داریم که از آفریقا و ایتالیا وارد می شود و معمولا سایز متوسط زیر ۳۰ میلیون تومان در بازار یافت نمی شود و قیمت کروکودیل های بزرگ زیر ۸۰ میلیون تومان نیست. البته محصولات جدید در راه است اما یک پوست در حال حاضر داریم که با قیمت یک سوم قیمت اصلی اش یعنی ۱۴ میلیون تومان به شما می فروشم.

وی در گفت و گو با ما در خصوص واردات این محصولات می گوید: واردات برخی پوست‌ها به کشور مجاز است و ما حجم زیادی پوست مار و کروکودیل را برای مصارف مختلف از طریق گمرک وارد می کنیم. آنهایی که از طریق کالای مسافر این محصولات را وارد کشور می کنند تعداد زیادی نمی تواند با خود وارد کنند.

به گفته وی قیمت پوست خرگوش وارداتی از ارمنستان و ترکیه هم بستگی به سایز و کیفیت آن قیمت های متفاوتی دارد و بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان قیمت گذاری می شود. او پوست گوسفندی مرینوس هم دارد که یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان می فروشد. همچنین ۵ نوع پوست چرم ماهی هم می فروشد که قیمت هر جلد آن از ۸۰ هزار تومان به بالاست.

وی توضیح داد: معمولا پوست مار، کروکودیل و خرگوش در ایران دباغی نمی شوند و بیشتر وارداتی است و واردات آنها مجاز است.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو