کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جزئیات آیین‌نامه جدید تعرفه‌های گاز


کد خبر : ۱۰۹۴۷۱یکشنبه، ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۷:۲۹۶۴۲۸ بازدید

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: در آیین‌نامه جدید تعرفه‌های گاز بحث پاداش مصرف و خوش مصرفی هم برای بخش خانگی ...
جزئیات آیین‌نامه جدید تعرفه‌های گازجزئیات آیین‌نامه جدید تعرفه‌های گاز

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: در آیین‌نامه جدید تعرفه‌های گاز بحث پاداش مصرف و خوش مصرفی هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی از جمله صنایع و مشترکان عمده اعلام خواهد شد.

مسلم رحمانی، مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: بر اساس جز یک بند "ز" و بند "ل" تبصره 15 قانون بودجه، هم بایستی الگوی مصرف را مجددا بررسی می کردیم و هم تعرفه‌های گاز را برای پلکان‌های مختلف تعیین می کردیم.

وی افزود: با همکاری که با کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی دولت داشتیم، پیشنهادات به دولت ارائه شد و مصوبه اخذ شد و این آیین نامه جدید تعرفه‌ها به زودی اعلام عمومی خواهد شد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: نسبت به تعرفه سال گذشته تفاوت این آیین نامه جدید در این است که پلکان‌های مصرف به جای 75 مترمکعبی، 100 مترمکعبی است.

وی ادامه داد: برای هر اقلیم از 5 اقلیم سقف مصرف مشخص شده، که در گذشته این تعیین الگوی مصرف به شفافیتی که در آیین نامه جدید وجود دارد، نبوده است.

رحمانی اذعان داشت: در آیین نامه جدید، بحث پاداش مصرف و خوش مصرفی هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی از جمله صنایع و مشترکان عمده اعلام خواهد شد.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص جریمه پرمصرفی گفت: جریمه پرمصرفی همان پلکان‌های 11 و 12 خواهد بود که تعرفه‌های نهایی از آنها اخذ می شود.

رحمانی با بیان اینکه "در آیین نامه جدید هیچ افزایش تعرفه‌ای نسبت به گذشته نداشته‌ایم و فقط پلکان‌ها تغییر کرده"، گفت: تعرفه‌ها بر اساس همان آیین نامه آذرماه سال گذشته است، منتها این تعرفه‌ها در زمستان سال گذشته با دستور رئیس جمهوری مشمول 70 درصد تخفیف شد، امسال دیگر آن تخفیف شامل حال مشترکان نمی شود.

وی افزود: الگوی مصرف به‌این گونه است که در سه پلکان اول، الگوی مصرف متعارف است، پلکان‌های بعدی به ترتیب مصرف متوسط، پرمصرف و بسیار پرمصرف خواهند بود که برای بسیار پرمصرف‌ها بحث قیمت 6000 تومان به ازای هر مترمکعب امسال اجرایی خواهد شد.

رحمانی با بیان اینکه "75 درصد مشترکان، الگوی مصرف را رعایت می‌کنند"، گفت: تعداد مشترکان بسیار پرمصرف که بیش از3 برابر الگو مصرف گاز دارند، کمتر از 1 درصد مشترکان است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو