کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نشست هم انديشي دور دوم نمايشگاه اوراسيا در تهران برگزار شد


کد خبر : ۱۰۹۴۶۳یکشنبه، ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲:۵۶۵۵۲ بازدید

مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت در حاشیه این نشست از نحوه برگزاری دور دوم نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران خبر داد.

مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت در حاشیه این نشست از نحوه برگزاری دور دوم نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران خبر داد.

به گزارش خبر نگار ما رحمت‌الله خرمالی مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت، با بیان اینکه دور اول این نمایشگاه در تیرماه 1400 در تهران با حضور مقامات و شرکت‌های کشورهای عضو این اتحادیه برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت بازار 180 میلیونی این کشورها برای توسعه صادرات محصولات غیرنفتی و نزدیکی سیاسی و اقتصادی این کشورها با کشورمان و همچنین اتمام موفقیت‌آمیز مذاکرات با اتحادیه مذکور برای انعقاد موافقت‌نامه تجارت آزاد، در نظر است دور دوم این نمایشگاه در فضایی بالغ بر5000 متر مربع و با حضور مقامات و شرکت‌های بیشتری در تاریخ 13 لغایت 16 آذر سال جاری در تهران برگزار شود.

وی افزود: با انعقاد موافقت‌‌نامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مرحله نخست خوشبختانه صادرات کشورمان به این کشورها در سال 1401 نسبت به مدت مشابه قبل 28 درصد و در دوماهه 1402 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد داشته که بیشترین رشد صادرات به کشورهای روسیه و ارمنستان بوده است.

همچنين در اين نشست مطرح شد: با توجه به اهمیت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای و همچنین اهمیت افزایش مبادلات تجاری کشورمان با این کشورها در این دور از برگزاری از نمایشگاه در تلاش هستیم از مقامات و شرکت‌های کشورهای این مناطق نیز برای حضور در نمایشگاه و برگزاری همایش های تجاری دعوت به‌عمل آوریم.

به گفته وی، حجم مبادلات تجاری کشورمان با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در دوماهه 1402 بالغ بر 6 میلیارد دلار بوده است و در این مدت حجم مبادلات تجاری با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بیش از سه میلیارد دلار بوده است.

این نمایشگاه در حوزه‌های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی برگزار خواهد شد و در نظر است در حاشیه نمایشگاه همایش‌های تخصصی در خصوص موضوعات زیرساختی از جمله حمل و نقل و کریدور شمال- جنوب، مسائل پولی و بانکی و گمرکی و موافقت‌نامه‌های تجاری و همکاری‌های علمی،فرهنگی و دانش‌بنیان نیز برگزار شود.

در حال حاضر افزایش صادرات کالاها با ارزش افزوده بالا در اهداف صادراتی این سازمان قرار گرفته و امید است با برپایی این نمایشگاه و حضور شرکت‌های بزرگ و توانمند کشورمان در این نمایشگاه شاهد تنوع سبد صادراتی باشیم.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو