کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ماجراجویی تازه نیروهای طالبان در مرز افغانستان


کد خبر : ۱۰۹۳۲۳چهارشنبه، ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۲:۱۷۴۵۹۱ بازدید

در جریان درگیری طالبان با نیروهای مرزی پاکستان در مرز با ولایت پکتیکا، هفت نفر کشته و چهار تن زخمی شدند. «صبغت‌الله تکل» از فرماندهان محلی طالبان در میان جان‌باختگان قرار دارد.
ماجراجویی تازه نیروهای طالبان در مرز افغانستانماجراجویی تازه نیروهای طالبان در مرز افغانستان

در جریان درگیری طالبان با نیروهای مرزی پاکستان در مرز با ولایت پکتیکا، هفت نفر کشته و  چهار تن زخمی شدند. «صبغت‌الله تکل» از فرماندهان محلی طالبان در میان جان‌باختگان قرار دارد.

خبرگزاری طلوع افغانستان از قول منابع محلی در ولایت پکتیکا واقع در افغانستان نوشت: درگیری نیروهای طالبان با مرزبانان پاکستانی در مرز «انگور اده» شهرستان برمل رخ داده و دو جنگجوی طالب و پنج سرباز پاکستانی کشته شده‌‌اند. چهار عضو طالبان هم زخمی شده‌اند.

به گفته این منابع، در میان کشته شده‌ ها یک عضو برجسته این گروه به نام «صبغت‌الله تکل» نیز دیده می شود. «صبغت‌الله تکل» فرمانده گردان ۲۰۳ سپاه منصوری طالبان در جنوب شرق افغانستان بوده است. اسلام آباد و دولت موقت طالبان در افغانستان تاکنون در این خصوص بیانیه رسمی منتشر نکرده‌اند.

نیروهای طالبان پیش از این سابقه درگیری با مرزبان ایران و ترکمنستان را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند و حالا باید دید واکنش پاکستان چه خواهد بوداخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو