کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

انگلیس آب پاکی را روی دست طالبان ریخت


کد خبر : ۱۰۹۲۸۶سه شنبه، ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶:۱۹۳۳۱۳ بازدید

سفیر و نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل به دولت طالبان هشدار داد: با ادامه مسیر کنونی، به رسمیت شناختن بین‌المللی در کار نخواهد بود و لغو تحریم‌ها و کمک‌های توسعه‌ای ارائه نخواهند شد.
انگلیس آب پاکی را روی دست طالبان ریختانگلیس آب پاکی را روی دست طالبان ریخت

باربارا وودوارد در نشست شورای امنیت درباره افغانستان افزود: دو سوم جمعیت افغانستان در سال ۲۰۲۳ نیازمند کمک های بشردوستانه هستند. تولید اقتصادی این کشور از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است.

دیپلمات انگلیس در سازمان ملل اضافه کرد: بیش از دو میلیون دختر افغان بین سال های هفتم تا یازدهم مدرسه به طور رسمی از دسترسی به آموزش متوسطه محروم شده اند.

وی تصریح کرد: طالبان بیش از ۵۰ دستور صادر کرده است که حقوق زنان و دختران را محدود کرده و توانایی سازمان ملل را برای ارائه کمک‌های بشردوستانه در زمان‌های ضروری مختل کرده است.

وودوارد ادامه داد: مسیر منفی و گزینه ها محدود است. ما همچنان مصمم به تعهد خود برای حمایت از افغان‌ها هستیم. جامعه جهانی باید در پیام خود به طالبان متحد بماند. در ماه آوریل، ما به اتفاق آرا با قطعنامه‌ای در محکومیت محدودیت‌های حقوق زنان و دختران موافقت کردیم.
سفیر انگلیس در سازمان ملل گفت: در نهایت، این انتظارات روشن باید با پیامدهای واضح همراه باشد، ادامه این مسیر از سوی طالبان، به رسمیت شناختن بین‌المللی در کار نخواهد بود، لغو تحریم‌ها و کمک‌های توسعه‌ای ارائه نخواهند شد. ما می دانیم که تعامل مستمر، مبتنی بر این اصول، تنها راه رو به جلو است.اخبار مرتبط

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا