کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

آخرین هشدارهای پوتین به واگنری‌ها


کد خبر : ۱۰۹۲۷۶سه شنبه، ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶:۳۷۲۱۳۹ بازدید

رئیس جمهور روسیه دوشنبه شب در سخنانی با اشاره به شورش گروه نظامی خصوصی واگنر گفت، در روسیه کسانی هستند که مرتکب اعمال ...
آخرین هشدارهای پوتین به واگنری‌هاآخرین هشدارهای پوتین به واگنری‌ها

ایسنا نوشت: رئیس جمهور روسیه دوشنبه شب در سخنانی با اشاره به شورش گروه نظامی خصوصی واگنر گفت، در روسیه کسانی هستند که مرتکب اعمال جنایتکارانه‌ای شدند که منجر به تقسیم جامعه می‌شد و سازمان دهندگان کودتا به میهن و مردم خود خیانت کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی امشب تلویزیونی خود از استقامت، همبستگی و میهن‌پرستی روس‌ها، تشکر و قدردانی کرد و گفت: ما در هر صورت کودتای مسلحانه را نابود می‌کردیم.

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه نیروهای واگنر نیز از میهن‌پرستان بودند، گفت: واگنری‌ها همچنین از جمله کسانی بودند که در آزادی اراضی روسیه نقش داشتند ولی یکی از آنها سعی کرد از آنها در یک عملیات تاریک و نامشخص استفاده کند.

پوتین با اشاره به توقف شورش گروه مسلح واگنر گفت: خونریزی در بین برادران تمام چیزی است که نازی‌ها در کی‌یف می‌خواستند تا روسیه در مسیر خود شکست بخورد.

وی ادامه داد: من از سربازان و رهبران واگنر تشکر می‌کنم که تصمیم گرفتند به سمت خونریزی نروند و امروز فرصتی برای قرارداد با وزارت دفاع روسیه دارند.

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که واگنری‌ها می‌توانند با وزارت دفاع روسیه قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند.

پوتین با بیان اینکه باج خواهی و تلاش برای ایجاد آشوب و ناآرامی‌های داخلی وجود داشت، تصریح کرد: هرگونه باج گیری و آشوب محکوم به شکست است.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: دشمنان روسیه می‌خواستند کشور در درگیری‌های داخلی غرق خون شود، اما باید بگویم که آنها دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شورشیان می‌خواستند سربازان ما یکدیگر را بکشند و این همان چیزی است که اوکراین می‌خواست.

پوتین در پایان سخنان خود با ملت روسیه گفت که مردم، احزاب، سازمان‌ها و نهادهای مذهبی و همه جامعه در حمایت از قانون اساسی کشور مواضعی قاطع اتخاذ کرده‌اند.

کاخ کرملین هم‌چنین فیلمی از دیدار ولادیمیر پوتین با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و مقام‌های امنیتی این کشور منتشر کرد.اخبار مرتبط

مالتینا

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
مالتینا