کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرخ تورم به 47.6 درصد رسید


کد خبر : ۱۰۹۱۵۱شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲:۱۴۲۸۰۰ بازدید

درخرداد ماه 1402 شاخص قیمت مصرف کننده خانوارهای کشوربه عدد 189.3 رسیده است که نسبت به ماه قبل، 2.0 درصد افزایش داشته ...
نرخ تورم به 47.6 درصد رسیدنرخ تورم به 47.6 درصد رسید

درخرداد ماه 1402 شاخص قیمت مصرف کننده خانوارهای کشوربه عدد 189.3 رسیده است که نسبت به ماه قبل، 2.0 درصد افزایش داشته است.

در خرداد ماه ١٤٠٢، شاخص قیمت مصرف کننده خانوارهای کشور به عدد ۱۸۹.۳ رسیده است که نسبت به ماه قبل، ٢.٠ درصد افزایش، نسبت به ماه مشابه سال قبل، ٤٢.٦ درصد افزایش و در دوازده ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٤٨.٥ درصد افزایش داشته است.

تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در خردادماه ١٤٠٢ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور، ۴۲.۶ درصد بوده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین، ٤٢.٦ درصد بیشتر از خرداد ماه ١٤٠١ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند. تورم نقطه به نقطه خرداد ماه ١٤٠٢ در مقایسه با ماه قبل، ۱۲.۰ واحد درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم سالانه خانوارهای کشور

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن می‌باشد. در خرداد ماه ١٤٠٢، نرخ تورم سالانه برای خانوارهای کشور به ٤٨, ٥ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠. ٦ واحد درصد کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص قیمت در دهک‌های هزینه‌ای کل کشور در خرداد ماه ١٤٠٢

نرخ تورم سالانه کشور در خرداد ماه ١٤٠٢،  برابر ٤٧,٦ درصد است که دامنه تغییرات آن برای دهک‌های مختلف هزینه‌ای از ٤٦.٠ درصد برای دهک دهم تا ٥٣.٤ درصد برای دهک اول است. بر این اساس فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٧.٤ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٧.٥ واحد درصد) ٠.١ واحد درصد کاهش داشته است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو