کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

سرنوشت اجساد ماجراجویان کشتی تایتانیک چه می‌شود؟


کد خبر : ۱۰۹۱۴۳شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰:۴۱۱۸۲۵۰ بازدید

متخصصانی که در جستجوی زیردریایی گم شده تایتان هستند، اعلام کرده اند که ممکن است هرگز نتوانند اجساد پنج نفری را که در این سانحه جان ...
سرنوشت اجساد ماجراجویان کشتی تایتانیک چه می‌شود؟سرنوشت اجساد ماجراجویان کشتی تایتانیک چه می‌شود؟

متخصصانی که در جستجوی زیردریایی گم شده تایتان هستند، اعلام کرده اند که ممکن است هرگز نتوانند اجساد پنج نفری را که در این سانحه جان باخته اند، پیدا کنند چون فشار زیاد آب در کف دریا و قطعات لاشه کشتی تایتانیک عملیات جستجو را دشوار می کند.

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا هم گزارش داده تنها چند ساعت پس از شروع غواصی تایتان در روز یکشنبه، صدای «یک ناهنجاری صوتی مبنی بر انفجار از درون» را ثبت کرده بود. یک مقام دولتی آمریکا به سی بی اس نیوز گفت که این اطلاعات بلافاصله به گارد ساحلی ایالات متحده منتقل شده بود و آنها از آن برای تعیین حدودی محدوده جستجو استفاده کرده بودند. هنوز مشخص نیست که چرا این اطلاعات زودتر به صورت علنی منتشر نشده است.

کارشناسان معتقدند که صدای درون‌پاشی توسط سیستم‌های شنود سونار دوربرد مخفی و محرمانه نیروی دریایی آمریکا که از زمان جنگ سرد کار گذاشته بود، شنیده شده است.

جزئیات دقیق نحوه فعالیت این شنودهای دریافتی همچنان محرمانه است؛ اما یک وب سایت نیروی دریایی ایالات متحده کاربری آنها را «تشخیص، تعیین محل و ردیابی زیردریایی‌ها و جمع آوری اطلاعات صوتی و هیدروگرافی» توصیف می‌کند. با این حال بلومبرگ نوشته است که یک مقام ارشد نیروی دریایی گفته این نیروی نظامی «به صورت قطعی» از وقوع فاجعه مطمئن نبوده و به همین دلیل اطلاعات مربوط را به گارد ساحلی منتقل کرد و تصمیم گرفته شد تا ماموریت جستجو و نجات ادامه یابد تا «تمام تلاش برای نجات جان افراد داخل زیردریایی تایتان انجام شود.»

زیردریایی تایتان با پنج سرنشین روز یکشنبه برای سفر به عمق دریا و بازدید از بقایای کشتی تایتانیک به آب انداخته شد و مدتی کوتاه پس از آن، تماس آن با کشتی مادر قطع شد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو