کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تقاضای زیاد و عرضه کم بلیت هواپیما


کد خبر : ۱۰۹۰۴۸چهارشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹:۲۶۱۵۸۳ بازدید

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: اکنون به دلیل مسائل ایرلاین‌ها و کاهش شدید تعداد پروازها، بلیت هواپیما یافت نمی‌شود و ...
تقاضای زیاد و عرضه کم بلیت هواپیماتقاضای زیاد و عرضه کم بلیت هواپیما

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: اکنون به دلیل مسائل ایرلاین‌ها و کاهش شدید تعداد پروازها، بلیت هواپیما یافت نمی‌شود و مسافران برای  تهیه بلیت هواپیما سرگردان شده‌اند.

فرهاد دوایی در باره عرضه و تقاضای بلیت هواپیما پیش از آغاز تابستان و فصل ورود زائران به مشهد اظهار کرد: تقاضا برای بلیت‌های هواپیما زیاد است و عرضه بلیت‌های آن بسیار کم شده است و هیچ همخوانی با یکدیگر ندارند. عرضه بلیت نیز با قیمت‌های کنونی برای ایرلاین‌ها دیگر صرفه‌ای ندارد؛ از همین رو تضادی میان ایرلاین‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری به وجود آمده و هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی‌دهد.

تعداد پروازها به یک سوم کاهش یافته است

وی افزود: اکنون وضعیت بلیت‌های هواپیما خوب نیست و مسافران در فرودگاه‌ها سرگردان اند و هیچ مسافری نیز بلیت پیدا نمی‌کند. گران‌فروشی‌ها در این حوزه ادامه دارد. تعداد پروازها تقریبا به یک سوم کاهش یافته و تهیه بلیت برای مردم سخت شده است.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تصریح کرد: متاسفانه اکنون بلیت قطار نیز به خوبی پیدا نمی‌شود. قطار ظرفیت محدودی دارد و این گونه نیست که بتواند مسافران هوایی را پوشش دهد. برخی مسافران که از تهیه بلیت هواپیما باز می‌مانند مجبورند با اتوبوس یا خودروی شخصی سفر کنند.

گردشگری قربانی تقابل سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها شده است

دوایی گفت: اکنون صنعت ما اوضاع خوبی ندارد و ما نیز قربانی تقابل دولت، ایرلاین‌ها و بخش خصوصی شده‌ایم. لغو مجوز پروازها باعث شده مردم با مشکل مواجه شوند. ایرلاین‌ها گران‌فروشی می‌کنند و دولت با لغو مجوز ایرلاین شرایط کمبود بلیت هواپیما را به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: دلیل کمبود عرضه بلیت هواپیما لغو مجوز ۱۰ شرکت هواپیمایی بوده است. برخی از شرکت‌ها به علت قیمت پایین بلیت پروازها خودشان دست از کار کشیده‌اند. دولت یا باید یارانه‌ای برای ایرلاین‌ها در نظر می‌گرفت یا وضعیتی برای آن‌ها به وجود می‌آورد که بلیت هواپیماها با عرضه کم همراه نشود.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی در باره وضعیت فروش دفاتر خدمات مسافرتی در آغاز فصل تابستان خاطرنشان کرد: به این دلیل که پروازها هیچ ظرفیتی در اختیار آژانس‌ها قرار نمی‌دهند تقریبا هیچ فروشی نداریم. فروش بلیت‌ها بیشتر توسط ایرلاین‌ها انجام می‌شود. دفاتر خدمات مسافرتی در روز بیش از یک یا ۲ بلیت نمی‌توانند از ایرلاین‌ها بگیرند. میزان درخواست‌ها برای بلیت‌ها آن قدر زیاد است که نمی‌توانیم پاسخگوی مشتریان باشیم.

دوایی اظهار کرد: مسافران پیش از این برای تهیه بلیت باید به آژانس‌ها یا سامانه‌های فروش بلیت مراجعه می‌کردند که اکنون هیچ یک از این‌ها بلیتی برای فروش ندارند، از همین رو مردم سرگردان مانده‌اند و برای تهیه بلیت مجبورند به فرودگاه‌ها مراجعه کنند. اگر در فرودگاه نیز دست خالی بمانند به اتوبوس رو می‌آورند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو