کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

قربانیان شراب مرگ در کرج از 14 تن گذشت


کد خبر : ۱۰۸۹۲۶یکشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۵:۲۳۳۱۵۷ بازدید

رئیس کل دادگستری البرز جزئیات مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در شهرستان کرج را تشریح کرد.
قربانیان شراب مرگ در کرج از 14 تن گذشتقربانیان شراب مرگ در کرج از 14 تن گذشت

رئیس کل دادگستری البرز جزئیات مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در شهرستان کرج را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه، «حسین فاضلی هریکندی» اظهار کرد: پیرو گزارش‌های رسیده مبنی بر مسمومیت و فوت به واسطه مصرف مشروبات الکلی در کرج، بلافاصله دستورهای مقتضی برای تشکیل پرونده قضایی، بررسی فوری، شناسایی و بازداشت تولیدکنندگان و عرضه کنندگان  صادر شد.

وی افزود: طی بازجویی از اولیای دم متوفیان و تحقیقات میدانی، سه نفر از توزیع کنندگان مشروبات، شناسایی و دستگیر شدند و از طریق آن‌ها فروشندگان عمده الکل‌های صنعتی نیز شناسایی و دستگیر شدند.

فاضلی هریکندی بیان کرد: در مرحله بعد مشخص شد الکل‌های صنعتی به صورت خارج از شبکه و غیرقانونی از سوی شخصی که کارخانه تولید اسپری مو در شهرک صنعتی اشتهارد دارد، به فروش رسیده است.

وی گفت: هم اکنون تحقیقات از ۶ متهم و اولیای دم در حال انجام است.

به گفته وی براساس آخرین آمار، تاریخ فوت افرادی که بر اثر مصرف مشروبات مورد اشاره فوت کرده‌اند، در چند روز گذشته بوده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: الکل از یک کارخانه شهر اشتهارد که برای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی سهمیه الکل دارند، به صورت غیرقانونی تهیه و با آب و اسانس‌های مختلف مخلوط و عرضه شده است.

فاضلی هریکندی گفت: تاکنون حدود ۱۰۰ نفر به بیمارستان مراجعه و تعدادی هم فوت کرده‌اند و احتمال این که چند نفر در منزل فوت کرده و به بیمارستان هم اعزام نشده باشند، وجود دارد که پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی استان در حال بررسی هستند. تحقیقات تکمیلی در این زمینه ادامه دارد.

وی تاکید کرد: متهمان از سوی بازپرس دادسرای جنایی و جرایم خاص دادسرای کرج بازداشت شدند و با دستور بازپرس، تحقیقات تکمیلی از جمله شناسایی مالک کارخانه که الکل از آن جا خارج شده، ادامه دارد. عرضه الکل از سوی شرکت تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی خلاف مقررات و خارج از شبکه بوده است.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز شمار نهایی مسموم شدگان بر اثر مصرف مشروبات الکلی طی چندروز گذشته در این استان را ۹۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، شهرام صیادی گفت: این افراد در مناطق مختلف استان البرز از جمله در یک پارتی دچار مسمومیت شدید شدند.

وی ادامه داد: طبق بررسی‌ها، انتقال دیر هنگام تعدادی از این افراد به مراکز درمانی و شدت مسمومیت سبب مرگ ۱4 نفر از آنان در بیمارستان شده است.

صیادی افزود: اکنون حدود ۴۰ نفر از این افراد در بیمارستان‌های استان البرز تحت درمان و دیالیز قرار دارند که وضعیت عمومی بیشتر آن‌ها خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تعدادی از مسموم شدگان پس از درمان از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

صیادی اظهار کرد: بررسی‌ها نشان داد مصرف مشروبات الکلی از نوع متانول سبب مسمومیت این افراد شده است که بیشتر آن‌ها به بیمارستان کوثر کرج انتقال یافتند.

وی یادآور شد: تمام مسموم‌شدگان دارای علایم گوارشی، تنگی نفس، تاری دید و سرگیجه هستند که میانگین سنی این افراد بین ۱۶ تا ۵۰ سال است.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو