کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

محکومیت قاتل آیت‌الله سلیمانی به قصاص


کد خبر : ۱۰۸۸۱۴پنجشنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵:۱۴۲۴۷۰ بازدید

با صدور رأی از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مازندران، قاتل آیت‌الله سلیمانی به اتهام مباشرت در قتل عمد، به قصاص نفس محکوم شد.
محکومیت قاتل آیت‌الله سلیمانی به قصاصمحکومیت قاتل آیت‌الله سلیمانی به قصاص

با صدور رأی از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مازندران، قاتل آیت‌الله سلیمانی به اتهام مباشرت در قتل عمد، به قصاص نفس محکوم شد.

در پی شهادت آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در تاریخ 6 اردیبهشت‌ماه با سلاح گرم در بابلسر، پرونده با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه، ‌در مسیر رسیدگی قرار گرفت و ‌ظرف مدت 17 روز با اخذ شکایت اولیای دم، ضمن تشکیل پرونده درباره شخصیت و بازسازی صحنه جرم،همچنین نسبت به اخذ نظریه پزشکی قانونی درباره سلامت روحی متهم در حین ارتکاب جرم اقدام شد. با اخذ نظریه کمیسیون پزشکی قانونی در تأیید نظریه بدوی دایر بر سلامت روحی متهم حین ارتکاب جرم، و با اخذ آخرین دفاع از متهم، ختم جلسه دادگاه اعلام شد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین اکبری در این ارتباط گفت: با صدور رأی از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مازندران، قاتل آیت‌الله سلیمانی به اتهام مباشرت در قتل عمد، به قصاص نفس محکوم شد.

وی افزود: با توجه به اقاریر صریح متهم در مراحل مختلف رسیدگی و نیز نتایج حاصله از جمیع تحقیقات انجام گرفته، ارتکاب جرم مزبور توسط مشارالیه از سوی دادگاه بدوی رسیدگی‌کننده، احراز شد.

رئیس‌کل دادگستری مازندران یادآور شد: رأی صادره پس از قطعیت و نیز انجام تشریفات قانونی قابل اجرا خواهد بود.

آیت‌الله سلیمانی نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری در تاریخ 6 اردیبهشت‌ماه 1402 در محل بانک ملی مرکزی شهرستان بابلسر به ضرب گلوله نگهبان بانک به شهادت رسید که بلافاصله با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه و پیگیری دستگاه قضایی استان، پرونده قضایی برای متهم تشکیل و نامبرده با صدور قرار بازداشت موقت، روانه زندان شد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو