کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

خواهرزاده مدیرمسئول روزنامه کیهان، مدیر کاخ سعدآباد شد


کد خبر : ۱۰۸۶۲۲شنبه، ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹:۴۰۳۴۸۴ بازدید

قائم‌مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی حکمی، سیدحسین علوی را به سمت مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد منصوب کرد.
خواهرزاده مدیرمسئول روزنامه کیهان، مدیر کاخ سعدآباد شدخواهرزاده مدیرمسئول روزنامه کیهان، مدیر کاخ سعدآباد شد

ایرنا نوشت: قائم‌مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی حکمی، سیدحسین علوی را به سمت مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد منصوب کرد.

علوی مدتی را به عنوان مدیرکل تجاری‌سازی و بازاریابی معاونت صنایع دستی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت داشته است، مراسم معارفه علوی در هفته آینده برگزار می‌شود.

این انتصاب درحالی رقم خورده که به گزارش پایگاه خبری «چند ثانیه»، سیدحسین علوی، خواهرزاده حسین شریعتمداری، است: سیدحسین علوی، مدیر سابق صراط نیوز و خبرگزاری بسیج، مدیر جدید مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد شد. وی خواهرزاده حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان است.

مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد مجموعه‌ای ۱۱۰ هکتاری در شمال شهر تهران است که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد و شامل چند هکتار جنگل طبیعی، به همراه چندین کاخ، عمارت، موزه و ساختمان‌های متعدد، قنات‌ها، باغ‌ها، گلخانه‌ها و خیابان است. این مجموعه در ناحیه شمیران، در مجاورت دربند و در دامنه رشته‌کوه البرز ساخته شده‌است.

این مجموعه در دوره قاجار سکونتگاه تابستانی شاهان قاجار بود؛ در دوره پهلوی کاخ ها و ساختمان های متعددی به آن افزوده شد و اکنون بالغ بر ۱۸ کاخ در ابعاد مختلف در این مجموعه وجود دارد که هر یک از این ساختمان‌ها محل سکونت یکی از افراد رژیم پهلوی بوده‌است.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو