کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کام تلخ خریداران سکه و طلا


کد خبر : ۱۰۸۶۱۵شنبه، ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۷:۱۲۲۰۴۸۱ بازدید

با وجودی که در طی هفته گذشته دو روز تعطیل وجود داشت و معامله گران از پیش این هفته را هفته نیمه تعطیل بازار می دانستند ولی معامله گران ...
کام تلخ خریداران سکه و طلاکام تلخ خریداران سکه و طلا

با وجودی که در طی هفته گذشته دو روز تعطیل وجود داشت و معامله گران از پیش این هفته را هفته نیمه تعطیل بازار می دانستند ولی معامله گران کاهشی در این هفته پر کار بودند و بازار ارز سمت و سوی کاهشی گرفت. شایعه احتمال تبادل زندانیان در ابتدای هفته در بازار دست به دست شد و در ادامه خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران برای بازار جالب شد.

بازار در ابتدا به رقم ۲۴ میلیارد دلاری منتشر شده در اخبار توجه نکرد ولی وقتی که خبرگزاری اسرائیلی هاآرتص هم از احتمال توافق موقت ایران و آمریکا نوشت خریداران عقب نشستند و معامله گران کاهشی به میدان آمدند. سکوت طرفین و عدم اظهار نظر صریح ایران و آمریکا هم به کاهش قیمت ها دامن زد و دلار آمریکا در این هفته سوار بر سرسره نزولی شد و کاهش ۵.۴ درصدی را ثبت کرد.

سقوط آزاد حباب سکه

میانگین هفتگی حباب سکه نه تنها به کمترین سطح از ابتدای سال در محدوده ۲۱.۱ درصد رسید بلکه رکورد کمترین میزان حباب در سال جاری هم ثبت شد. حباب سکه در روز پنجشنبه به محدوده ۱۹.۲ درصد رسید که کمترین سطح حباب در سال جاری است و قرار گیری میانگین حباب هفتگی پایین تر از محدوده میانگین حباب بازه یک ماهه و سه ماهه نشان داد که انتظارات نزولی در بازه کوتاه مدت میان معامله گران نسبت به میان مدت سکه در این هفته غالب بوده است. معامله گران سکه در این هفته بیشتر از سایر معامله گران بازار تخت تأثیر کاهش دلار و انتظارات کاهشی قرار گرفتند و با سقوط آزاد حباب سکه دارندگان سکه امامی زیان ۸.۴ درصدی را ثبت کردند که رکورددار زیان شدند.

مقاومت معامله گران درهم در برابر انتظارات کاهشی

اگرچه بررسی روند حباب سکه نشان دهنده رشد انتظارات کاهشی در این بازار بود ولی بررسی حباب درهم نشان میدهد که علیرغم روند نزولی که درهم و دلار هم راستا با هم داشته اند ولی معامله گران درهم در برابر هیجانات کاهشی مقاومت کرده اند و حباب درهم در محدوده تقریبا ثابتی قرار گرفته است، میانگین حباب درهم در بازه هفتگی از بازه ماهانه کمتر است ولی همچنان هم بالاتر از میانگین سه ماهه و شش ماهه حباب درهم است.

کمترین مقدار حباب درهم در هفته جاری در محدوده ۱۱۲۱ تومان بوده ولی حباب درهم در اوج هیجانات کاهشی در بیستم اسفند ماه منفی شده و در محدوده منفی ۵۳۳ تومان قرار گرفته بود. مقایسه روند حباب درهم در هفته جاری با مدت های مشابهی که بازار ارز در معرض هیجانات کاهشی قرار می‌گرفت نشان می دهد که هیجانات کاهشی در میان معامله گران درهم به اوج خود نرسیده است و این گروه از معامله گران اصلی بازار فاصله حدود ۱۱۰۰ تومانی خود را با دلار تهران حفظ کرده اند و در برابر اخبار کاهشی مقاومت کرده اند.

در این هفته ربع سکه مقام دوم کسب زیان را در بازار داشت و با ثبت زیان ۵.۴ درصدی بعد از سکه تمام، کام دارندگان خود را تلخ کرد.

هر گرم طلای هجده عیار در هفته جاری ۴.۹ درصد کاهش یافت که مقایسه آن با زیان دلار نشان می دهد که این هفته، هفته معامله گران بازار طلا نبود و کام دارندگان سکه و طلا در این هفته زهر شد.

در آخرین ساعت کاری بازار در روز پنجشنبه هفته گذشته، سکه طرح جدید با قیمت 27 میلیون و 700 هزار تومان معامله شد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو