کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کلاه کاسکت ایمن را از کجا بخریم؟


کد خبر : ۱۰۸۵۴۶چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵:۵۵۹۹۲ بازدید

کلاه کاسکت یک وسیله ایمنی جانبی ضروری برای راکبان موتور سیکلت است که از سر و صورت و گردن فرد در برابر حوادثی که برای وی ممکن است در ...

کلاه کاسکت یک وسیله ایمنی جانبی ضروری برای راکبان موتور سیکلت است که از سر و صورت و گردن فرد در برابر حوادثی که برای وی ممکن است در جاده اتفاق بیافتد، محافظت می کند. هنگامی که قصد استفاده از موتورسیکلت را دارید برای جلوگیری از صدمات جدی به ناحیه سر و صورت که ممکن است به مرگ منجر شود، حتما از کلاه کاسکت استفاده کنید. اگر از استفاده کلاه کاسکت به هر دلیلی طفره بروید، ممکن است به دلیل سهل انگاری خود یا یک راننده دیگری که به اشتباه به شما میکوبد دچار صدمات جبران ناپذیری شوید. امروزه انواع مختلفی از کلاه کاسکت وجود دارد که توسط رکت های مختلف سازنده به بازار های جهانی عرضه شده است، کلاه کاسکت تمام ایمنی، کلاه کاسکت نیم صورت و کلاه کاسکت ایمنی مینی یا کم ایمن در انواع و سایزها و طرح های متنوع به بازار ارائه شده اند. معنی تمام انواع این کلاه کاسکت ها در مجموع یکسان است و آن محافظت از سر شما در برابر ضربه است ولی در میزان ایمنی و پوشش سر و صورت و چانه و گردن شما تفاوت هایی از نظر ایمنی دارند.

برای خرید کلاه کاسکت ایمن روش های متنوعی وجود دارد ولی بهترین آن خرید کلاه کاسکت از یک فروشگاه معتبر است. فروشگاهی که امکان مقایسه قیمت، کیفیت، طرح، تنوع و اندازه های مختلف کلاه کاسکت را برای شما فراهم کرده و بهترین انتخاب را برایتان به ارمغان بیاورد. ایران موتور در زمینه فروش کلاه کاسکت، مجموعه کاملی از انواع کلاه کاسکت کراسی، کلاه کاسکت شهری، کلاه کاسکت برون شهری، کلاه کاسکت های تمام ایمنی و نیم ایمنی و سایر انواع کلاه کاسکت ها را برایتان گردآوری کرده است. قیمت کلاه کاسکت در سایت ایران موتور رقابتی است. از ایران موتور می توانید کلاه کاسکت بلوتوث دار بخرید تا در هنگام رانندگی با موتور سکلت بدون از دست رفتن تمرکز به تماس هایتان پاسخ دهید یا به موزیک دلخواهتان گوش دهید. ایران موتور تجربه جدیدی برای شماست.

5 دلیل برای استفاده از کلاه کاسکت

  1. از آن جایی که ضربات سنگین به سر انسان می تواند عامل اصلی در مرگ و میر افراد باشد، کلاه کاسکت مناسب می تواند خطر ابتلا به این صدمات را تا حد زیادی کاهش دهد.
  2. کلاه کاسکت می تواند از صدمات جبران ناپذیر به چشمان شما در صورت بروز حوادث رانندگی تا حد زیادی جلوگیری کند، طبق دریافت های مرکز پیشگیری از حوادث، کلاه کاسکت می تواند تا 75 درصد از خطر نابینایی افراد در صورت بروز حادثه کاهش دهد.
  3. استفاده از کلاه کاسکت می تواند از خطر شکستگی جمجمه و سایر آسیب های عمده به سر راکب موتورسیکلت بکاهد.
  4. بررسی و تحقیق صورت گرفته در مجله Accident Analysis and Prevention نشان داده است که افرادی که از کلاه ایمنی استفاده می کردند نسبت به افرادی که بدون کلاه کاسکت اقدام به موتور سواری می کردند، صدمات مغزی شدید کمتری را متحمل شده اند. این تحقیق نشان داد که راکبان موتور سیکلت که کلاه کاسکت به سر داشته اند نسبت به دیگران 85 درصد احتمال کاهش آسیب مغزی ضربه ای و 92 درصد کاهش آسیب مغزی کشنده را دارند.
  5. پژوهشی که توسط مجله Injury Prevention صورت گرفته نشان داد که خطر آسیب صورت در موتوسیکلت سواران با کلاه ایمنی تا 50 درصد کمتر از کسانی است که کلاه کاسکت استفاده نکرده اند.

فارغ از تمام دلایل عقلی و بررسی های پژوهشی صورت گرفته در مورد کاهش صدمات به انسان در صوورت استفاده از کلاه کاسکت، این نکته را باید به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم که استفاده از کلاه کاسکت در هنگام راندن موتور سیکلت امری قانونی و لازم الاجراست. از آن جایی که عمل به قانون موجب ایجاد نظم در جامعه می شود، استفاده از کلاه کاسکت در هنگام موتورسیکلت سواری وظیفه قانونی و به ویژه شهروندی ماست. در صورتی که مجریان قانون در مورد استفاده از کلاه کاسکت حساسیت و دقت لازم را بنمایند، به نحوی که راکب موتورسیکلت بدون استفاده از آن احساس امنیت نکند می تواند منجر به عمومیت استفاده از کلاه کاسکت گردد.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو