کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرخ سود وام برای کارمندان بانک، 10 درصد است


کد خبر : ۱۰۸۳۸۹پنجشنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹:۵۰۱۳۴۶۴ بازدید

دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی گفت: سقف تسهیلات کارمندان بانک ها تا پایان 1401 معادل 692 میلیون تومان و حداقل سود این ...
نرخ سود وام برای کارمندان بانک، 10 درصد استنرخ سود وام برای کارمندان بانک، 10 درصد است

دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی گفت: سقف تسهیلات کارمندان بانک ها تا پایان 1401 معادل 692 میلیون تومان و حداقل سود این تسهیلات ۱۰ درصد است.

دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری در خصوص تسهیلات پرداختی بانک ها به کارمندانشان گفت:  کارکنان بانک ها همچون سایر اقشار جامعه می توانند از تسهیلات استفاده می کنند. شرط استفاده از این تسهیلات برای آنها گذشت ۲ سال از حکم استخدام رسمی کارمند است و شامل تسهیلات مسکن، احتیاجات ضروری و تعمیر مسکن می شود.

او ادامه داد: از سال ۹۵ در قانون بودجه شرایط پرداخت این تسهیلات تصحیح شد. کارگروهی متشکل از وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی برای سقف تسهیلات تصمیم گیری کردند و مقرر شد نرخ سود هم بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار باشد.

قیطاسی بیان کرد: بر این اساس حداقل نرخ سود تسهیلات کارمندان بانک ها ۱۰ درصد است و استثنایی در این خصوص وجود ندارد.

این مقام مسئول گفت: طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۱ سقف تسهیلات پرداختی بانک های دولتی و نیمه دولتی بانک ها به کارمندانشان ۶۹۲ میلیون تومان است که البته این در یک سال نیست و یک کارمند بانک طی  دوره ۳۰ ساله خدمت  می تواند این تسهیلات را دریافت کند.

او در خصوص اینکه یکی از بانک های قرض الحسنه ۶۸ درصد از منابع خود را به کارمندان تسهیلات داده پاسخ داد: تسهیلات پرداختی بانک های دولتی و نیمه دولتی به کارمندان طبق قانون بوده و حداقل نرخ سود آن ۱۰ درصد است. با توجه به نوع تسهیلات مدت بازپرداخت آن متفاوت است.

قیطاسی در پاسخ به این سوال که در گزارش بانک مرکزی برخی بانک ها به کارکنان بالای یک میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند گفت: این طور نیست گزارشی که بانک مرکزی اعلام کرده مانده تسهیلات کارکنان بوده یعنی کل اصل و سود حساب شده است.

او افزود: سقف تسهیلات پرداختی به کارمندان تا پایان سال ۱۴۰۱ برابر با ۶۹۲ میلیون تومان در بانک های دولتی و نیمه دولتی است اگر در بانکی بیشتر از این باشد دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در بانک ها حضور دارند و برخورد می کنند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها