کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مشخص نبودن قیمت برخی خودروها در ثبت نام جدید


کد خبر : ۱۰۷۶۴۴پنجشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۳:۳۱۱۹۳۹۶ بازدید

وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن گلایه از عدم اعلام قیمت برخی محصولات عرضه شده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها توسط خودروسازان ...
مشخص نبودن قیمت برخی خودروها در ثبت نام جدیدمشخص نبودن قیمت برخی خودروها در ثبت نام جدید

وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن گلایه از عدم اعلام قیمت برخی محصولات عرضه شده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها توسط خودروسازان، تاکید کرده که براساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مصوبه شورای رقابت، بایستی قیمت محصول پیش از اجرای طرح‌های فروش خودروساز اعلام شود و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده است.

بر اساس خبری که وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایسنا داده است، این وزارتخانه تاکید کرده است: در لیست خودروهای عرضه‌شده در سامانه یکپارچه خودرو، نام چند محصول همچون کوییک GX، ساینا GX، شاهین اتوماتیک و اطلس درج شده است که هنوز قیمت قطعی این خودروها توسط خودروساز اعلام نشده است؛ در حقیقت مردم برای خرید خودرویی اقدام می‌کنند که هیچ اطلاعی از قیمت نهایی آن ندارند.

این خودروها در حالی در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها عرضه شده است که بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مصوبه شورای رقابت باید قیمت محصول پیش از اجرای طرح‌های فروش از سوی خودروساز اعلام شود و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده باشد.

لیست محصولات قابل عرضه توسط شرکت‌های خودروساز اعلام و سامانه تنها مسئولیت نوبت‌دهی دارد 

وزارت صمت همچنین در پاسخ به پیگیری ایسنا، پیرامون ابهامات موجود در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها که مهمترین آن عدم اعلام و انتشار یک بخشنامه جامع و منسجم برای این دور از فروش خودروها توسط وزارت صمت یا دفتر خودرویی آن سازمان یا حتی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بود، اعلام کرده است: 

" در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، تنها نوبت‌دهی محصولات انجام می‌شود و فروش خودرو بر اساس فراخوان خودروساز و مطابق با لیست انتظار محصول با قیمت و مشخصات مشخص توسط شرکت‌های خودروساز انجام خواهد شد؛ بدین ترتیب سامانه یکپارچه عرضه خودرو صرفا انجام یک لیست انتظار متمرکز به منظور شفاف‌سازی عرضه را به عهده دارد و فروش محصولات توسط خودروسازان و برمبنای این لیست انتظار و البته طبق قیمت و مشخصات مشخص محصول انجام خواهد شد. "اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو