کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

مقدمه‌ سازی روزنامه دولت برای افزایش قیمت بنزین


کد خبر : ۱۰۷۵۸۴چهارشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳:۳۰۱۳۸۲۳ بازدید

محمدحسین باقری مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده در حال حاضر توزیع 35 میلیون مترمکعب سوخت سی‌ان‌جی ...
مقدمه‌ سازی روزنامه دولت برای افزایش قیمت بنزینمقدمه‌ سازی روزنامه دولت برای افزایش قیمت بنزین

محمدحسین باقری مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده در حال حاضر توزیع 35 میلیون مترمکعب سوخت سی‌ان‌جی در کشور وجود دارد اما به دلیل ارزان بودن قیمت بنزین استقبال از این نوع سوخت ضعیف است.

روزنامه دولتی ایران در گزارشی رشد مصرف بنزین در کشور انتقاد کرده و در کنار آن دلیل عدم استقبال مردم از سوخت سی‌ان‌جی را قیمت پایین بنزین دانسته است.

افزایش 12.7 درصدی متوسط مصرف بنزین در 45 روز ابتدایی سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل در کشور، با متوسط مصرف 110 میلیون لیتر بنزین در روز نشان از روند صعودی شتابانی دارد. افزایشی چشمگیر و فراتر از حد انتظار در میزان مصرف بنزین در مدت زمان مورد اشاره در کشور. به طور معمول و باتوجه به مؤلفه‌های اثرگذار بر میزان مصرف سوخت، پیش‌بینی می‌شدکه رشد میزان مصرف بنزین در کشور در سال‌جاری در محدوده‌ ۷ تا ۱۰ درصد باشد، هر چند که رشد 12.7 درصدی در میزان مصرف بنزین به امری غافلگیرکننده بدل شد.

این روزنامه در ادامه نوشته  است: چرا میزان مصرف سی‌ان‌جی در کشور چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد؟ محمدحسین باقری مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده در حال حاضر توزیع 35 میلیون مترمکعب سوخت سی‌ان‌جی در کشور وجود دارد اما به دلیل ارزان بودن قیمت بنزین استقبال از این نوع سوخت ضعیف است. به گفته وی، راه‌حل جلوگیری از ایجاد ناترازی در سوخت بنزین، تولید خودروی دوگانه سوز و استفاده از سوخت سی‌ان‌جی توسط مردم بوده که نه تنها خودروسازان نسبت به این امر جدیت لازم را ندارند، بلکه به دلیل ارزان بودن قیمت بنزین، توجه کافی به استفاده از سی‌ان‌جی وجود ندارد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو