کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بزرگترین مجسمه برنزی تهران رونمایی شد


کد خبر : ۱۰۷۲۶۵سه شنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۹:۰۸۳۲۴۰ بازدید

از بزرگترین مجسمه برنزی پایتخت در میدانگاه سعدی تهران رونمایی شد. گام بعدی رونمایی از مجسمه حکیم نظامی در میدان ونک خواهد بود.
بزرگترین مجسمه برنزی تهران رونمایی شدبزرگترین مجسمه برنزی تهران رونمایی شد

 از بزرگترین مجسمه برنزی پایتخت در میدانگاه سعدی تهران رونمایی شد. گام بعدی رونمایی از مجسمه حکیم نظامی در میدان ونک خواهد بود.

رضا صیادی در حاشیه آیین رونمایی از بزرگترین مجسمه برنزی پایتخت که برای پاسداشت سعدی به همراه میدانگاه سعدی احداث شده است و صبح امروز دوشنبه باحضور وزیر ارشاد، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان زیباسازی و اعضای شورای شهر تهران رونمایی شد، گفت: در ورودی خیابان سعدی یکی از نقاط از دست رفته شهری وجود داشت که به محلی برای تجمع آسیب های اجتماعی و پارکینگ خودروها تبدیل شده بود. برهمین اساس و باتوجه به رویکرد سازمان زیباسازی برای اجرای طرح هایی که دسترسی های شهروندان را تسهیل کند این میدانگاه و مجسمه سعدی با هدف پاسداشت این شخصیت برجسته احداث و امروز رونمایی شد.

وی افزود: در این میدانگاه یکی از آثار حجمی که بزرگترین مجسمه برنزی پایتخت محسوب می شود به تهران اضافه شده است. امیدواریم با کمک و حمایت شهردار تهران بتوانیم این طرح ها را ادامه دهیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: دو مجسمه دیگر برای نظامی گنجوی و آرش کمانگیر نیز در حال ساخت است و به ظرفیت های تهران اضافه می شود.

وی درباره میدان حسن آباد تهران نیز گفت: جداره سازی این میدان با سازمان زیباسازی بود که کار خود را به اتمام رساندیم، اما اختلافی با مالک وجود دارد که شهرداری منطقه ۱۱ مشغول کار است تا اختلاف حل شود.

همچنین در این مراسم محمد مهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، غلامعلی حداد عادل (رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی)، مهدی چمران (ریاست شورای اسلامی شهر تهران) و جمع دیگری مسئولان شهری حضور داشتند.

این مجسمه برنزی از شاعر فارسی‌زبان، سعدی شیرازی ساخته شده است و سازنده آن دهقان محمدی هنرمند مجسمه‌ساز است.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو